Iris Floor, professioneel interieurfotograaf staat bij elke klus weer voor een nieuwe uitdaging. Voor haar werk fotografeert ze binnenkijkers voor haar klanten, waaronder verfproducent Pure & Original.
"Als professioneel interieurfotograaf krijg je constant de gelegenheid om in nieuwe werelden binnen te stappen. Een verborgen wereld van intimiteit en persoonlijkheid. Het is iedere keer weer een verassing wat er zich achter de voordeur bevind, dit vind ik enorm inspirerend, en vooral ook bijzonder. Je mag even een kijkje nemen in iemand zijn leven, rondlopen op zijn of haar meest waardevolle plek", vertelt fotografe Iris Floor van Studio Kapstok
"Het is de uitdaging om iemands persoonlijkheid zo goed mogelijk in beeld te brengen. Plekken waar het gezin rond de tafel zit, een rustige werkplek of een bijzonder uitzicht. Eén van de mooiste complimenten die ik ooit heb mogen ontvangen is ‘zo heb ik mijn eigen huis nog nooit gezien, maar dit is exact hoe ik mij thuis voel.’ Als fotograaf kijk je snel naar de ruimtes en de grote lijnen, maar de intimiteit is wat een huis persoonlijk maakt. Het zijn de unieke items en details welke het verhaal van de bewoners vertellen."
Vaak krijgt Iris de vraag ‘maar vind jij dit mooi dan?’ "Daar gaat het voor mij niet om. Ik hoef een interieur zelf persoonlijk niet mooi te vinden, het is niet mijn huis en ik hoef er niet te wonen. Bij een binnenkijker gaat het niet om mijn verhaal, maar om het verhaal van de bewoners."
"Wat mij opvalt in de interieurbranche, dat merk ik zowel in de woningen die ik fotografeer, maar vooral ook bij de interieuradviezen, dat er steeds meer gekeken wordt naar kleur. Minder zwart, wit en grijs, en meer beige en warme tinten. Daar ben ik groot voorstander van! Mijn adviezen zijn grotendeels gebaseerd op kleur. Zwart, wit en grijs kunnen daar wel in voorkomen, maar altijd als bewust gekozen accent, nooit als basis. Ik ben van mening dat een gekleurde omgeving veel meer warmte en rust geeft dan een blank canvas."
"Mensen vinden het vaak nog wel spannend om kleur toe te passen. Een klein wandje schilderen met een kleur, middenin een witte ruimte, brengt geen sfeer mee, denk groot en pak de hele ruimte aan. Dat hoeft niet heftig te zijn, kleur kan ook al heel subtiel. Het blijft voor een ieder nog een grote stap om kleuren toe te passen, maar dit gaat een trend worden", besluit Iris.
Meer informatie:
STUDIO Kapstok
hello@studiokapstok.nl
www.studiokapstok.nl


Abonneren
Vacatures
- Implementatie Consultant | LogicTrade
- Accountmanager Buitendienst | Keijser&Co
- Accountmanager Zuid-Nederland (fulltime) | Zimmer+Rohde
- Assistent Store Manager / Senior Interior Designer | RAW Interiors
- Accountmanager Cedeko Oost Nederland (M/V)
- E-commerce specialist | Mars & More
- Online Marketeer | Mars & More
- Junior Interieuradviseur / Verkoopmedewerker | Luxury By Nature
- Senior Interieurontwerper | Luxury By Nature
- Verkoopmedewerker Showroom | Table du Sud
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
- Groothandel in woonaccessoires failliet
- Meubelgroothandel failliet verklaard
- Veldeman Group legt laatste hand aan transformatieplan om toekomstgericht te verstevigen
- 'Op weg naar de toekomst van interieur en decoratie met innovatieve groei en verfijnde collecties'
- Zo creëer je een moderne uitstraling in jouw huis
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Interieurfotograaf Iris Floor van Studio Kapstok:
"Je ziet meer kleur terugkomen in interieurs"
Publicatiedatum:
Auteur:
Adrian Karreman
©
Wonen360.nl
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-03-24 Dit zijn alle winnaars Shopping Awards 2023
- 2023-03-24 MSC neemt grootste containerschip ter wereld in de vaart
- 2023-03-24 25e Gamma verbouwd volgens FOCUS-concept
- 2023-03-24 Dit zijn de uitdagingen voor onze economie in 2023
- 2023-03-24 Interieurbouwers: omzet en orderintake dalen
- 2023-03-24 Slechts 1 op 4 toeleveranciers verwacht groei
- 2023-03-24 Kringloopwinkels vrezen voor voortbestaan
- 2023-03-23 Keijser&Co zoekt accountmanager buitendienst
- 2023-03-23 Deze 9 gemeenten krijgen 18 miljoen euro steun voor aanpak winkelgebieden
- 2023-03-23 Europa legt fabrikanten tot 10 jaar herstelplicht op
- 2023-03-23 1 op de 10 Nederlanders overweegt verzekeringen op te zeggen vanwege inflatie
- 2023-03-23 Hypotheekmarkt in februari voorlopig in de lift
- 2023-03-23 Hornbach Nijmegen tikt hoogste punt aan
- 2023-03-23 Honderd drones houden voorraad Ikea bij
- 2023-03-23 In memoriam: Aribert Guiking
- 2023-03-22 Diga Colmore houdt twee vip-shop dagen
- 2023-03-22 ''Het inrichten van een project op dit niveau is een delicate operatie!''
- 2023-03-22 Logistiek.nl neemt 15 webshops op de korrel: 'Communiceren gaat soms ver, tot vervelens toe'
- 2023-03-22 Consumentenvertrouwen gaat goede kant op, maar is nog laag
- 2023-03-22 Prijsdaling koopwoningen in februari