Eerder dit jaar introduceerde Auping het Auping Evolve bed; het eerste volledig circulaire matras ter wereld. Dit matras is gemaakt van enkel staal en polyester. Deze materialen kunnen keer op keer opnieuw gebruikt worden voor een nieuw matras.
"We hebben het recycleproces met lokale partners opgezet en we hebben hierbij de matrassen en snijresten gerecycled die we bij de ontwikkeling van Auping Evolve hebben gebruikt", laat het bedrijf weten.
Het proces gaat als volgt: "Allereerst zijn met behulp van verhitting de gebruikte matrassen uit elkaar gehaald en zijn alle onderdelen gesorteerd; pocketveren bij pocketveren, tijkstof bij tijkstof, comfortlaag bij comfortlaag enzovoorts. Vervolgens is de tijkstof versnipperd en verwerkt tot granulaatkorrels door Senbis uit Emmen. Van deze korrels heeft TWD Fibres uit Duitsland garens gesponnen en ten slotte heeft Innofa uit Tilburg hier de nieuwe tijken van gebreid. De nieuwe tijk heeft dezelfde hoogwaardige kwaliteit als een tijk die gemaakt is van virgin materialen."
"Samen met lokale partners hebben we laten zien dat we de kringloop echt kunnen sluiten. Met dit samenwerkingsproject hebben we de inzichten opgedaan die we nodig hebben om in de toekomst grote aantallen Evolve matrassen te kunnen recyclen."
Meer informatie:
Auping
www.auping.com