Planq is een duurzaam meubelmerk en designstudio, opgericht door de tweelingbroers Anton en Dennis. "Het idee is begonnen tijdens ons afstudeeronderzoek voor de studie Bouwkunde aan de Hogeschool van Amsterdam", vertelt de tweeling. "Voor het onderzoek zochten we uit hoe we van materialen uit afvalstromen iets waardevols konden maken. Daaruit was gebleken dat we niet alleen mooie materialen van biologisch afbreekbare producten gemaakt konden worden, zoals vlas of jute, maar ook van producten van de grote bergen afval die Nederland rijk is, namelijk textiel."
De tweelingbroers Anton en Dennis.
Als extra uitdaging naast het schrijven van hun scriptie deden ze nog een opdracht voor Waternet uit Amsterdam. Hierbij maakten de tweelingbroers planken van het riet uit de Amsterdamse grachten, waar ze meubels mee maakte. Zo is de naam Planq ontstaan.
"Uiteindelijk hebben beide opdrachten betekenis gegeven aan de identiteit van Planq nu. Vanuit onze passie voor ontwerpen zijn we begonnen met het maken van meubels met hout inclusief onze eigen ontwikkelde PlanqTextile, gemaakt van bijvoorbeeld oude spijkerbroeken. Hieruit kwam onze eerste product voort, namelijk de Unusual Chair. Zo zijn we langzaam uitgebreid naar een bredere collectie met duurzame stoelen, krukken, tafels en kasten."
De inrichting van de Tony's Chocolade Bar in Amsterdam heeft Planq ook verzorgd.
Duurzaamheid wordt steeds meer een belangrijker begrip. "Vooral bedrijven willen, en eigenlijk tegenwoordig moeten, laten zien dat ze bezig zijn met duurzaamheid. We kunnen er niet meer om heen, we zien overal in het nieuws of documentaires dat de wereld vervuild is en dat het nu tijd is om daar verandering in te brengen. Dit geldt niet alleen meer voor bedrijven maar ook de individu. Op het begin waren we vooral gericht op de zakelijke markt, maar we merken dat corona ook een eye-opener is geweest bij de individu om meer te focussen op duurzaamheid. Daarom zijn we momenteel bezig met het bouwen van een webshop om zo de consumenten meer te bereiken."
"We zien de toekomst rooskleurig in. Zoals eerder genoemd, zien wij dat dankzij corona de gewone consument ook meer bewust aan het worden is betreft items met een mooi verhaal en hergebruikte herkomst. Het gaat tegenwoordig steeds meer om de ervaring van een product. We merken een begin van een veranderende en groeiende markt. En geloven erin dat we met elkaar die impact kunnen maken en elkaar ook nodig hebben."
"Met ons label willen we de gewone consument meer laten nadenken over duurzaamheid en de herkomst van materialen. Duurzame meubelen hoeven helemaal niet saai te zijn en dat willen we ze meegeven", besluit het duo.
Meer informatie:
Planq
info@planqproducts.com
www.planqproducts.com


Abonneren
Vacatures
- Accountmanager Regio West-Nederland | Just Design
- Accountmanager Buitendienst | GARANT Nederland
- Implementatie Consultant | LogicTrade
- Accountmanager Buitendienst | Keijser&Co
- Accountmanager Zuid-Nederland (fulltime) | Zimmer+Rohde
- Assistent Store Manager / Senior Interior Designer | RAW Interiors
- Accountmanager Cedeko Oost Nederland (M/V)
- E-commerce specialist | Mars & More
- Online Marketeer | Mars & More
- Junior Interieuradviseur / Verkoopmedewerker | Luxury By Nature
Top 5 - gisteren
- Faillissement vloerenbedrijf Anil Laminaat Outlet is vernietigd door rechtbank Haarlem
- Peter Gillis geeft tour door zijn indrukwekkende optrekje
- Rechtbank Almelo verklaart meubelwinkel in staat van faillissement
- "We gaan zwaar investeren in Nederland"
- 'Franken Keukens BV is failliet, maar eenmanszaak Warehouse gaat gewoon door'
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Tweelingbroers Anton en Dennis Teeuw van Planq:
"We merken het begin van een veranderende en groeiende markt"
Publicatiedatum:
Auteur:
Adrian Karreman
©
Wonen360.nl
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-03-31 Meubelstofferingsatelier ManonRuijgrokDesign verhuist
- 2023-03-31 Vier Amerikaanse meubelbedrijven fuseren tot American Exclusives
- 2023-03-31 563 CBM-leden zien omzet stijgen naar €2,8 miljard
- 2023-03-31 'Interieurstukken met erfgoedwaarde niet verkopen'
- 2023-03-31 'Méér en gerichtere controles om import illegale houtstromen aan banden te leggen'
- 2023-03-31 Nieuwe slaap- en meubelwinkel Noxxi geopend
- 2023-03-31 Bruynzeel Storage Systems neemt Amerikaans bedrijf over
- 2023-03-31 'Dat Marcel Wanders zijn nieuwe bank kan presenteren, mag een wonder heten'
- 2023-03-30 Directeur Jan-Wout Hulstein van Asiades: "Het sentiment in de markt is goed"
- 2023-03-30 Nieuw online platform voor zitmeubels verzamelt alle kortingen populaire webshops
- 2023-03-30 Vervoerder van Sofa Company, Meubella en Zitmaxx Wonen investeert tientallen miljoenen
- 2023-03-30 'Franken Keukens BV is failliet, maar eenmanszaak Warehouse gaat gewoon door'
- 2023-03-30 Nederland importeert voor meer dan 150 miljoen euro aan meubelen uit India
- 2023-03-30 Ook leveranciers van designmeubelen profiteren van kooplustige, welvarende consument
- 2023-03-30 Piet Hein Eek lag niet wakker van faillissement
- 2023-03-30 Consumentenombudsdienst: bijna 500 geschillen op het gebied van meubelen en stoffering
- 2023-03-30 Rechtbank Almelo verklaart meubelwinkel in staat van faillissement
- 2023-03-30 "We gaan zwaar investeren in Nederland"
- 2023-03-29 ignore introduceert tafel in 21 kleuren
- 2023-03-29 Enschedeër opent kleding- en interieurboetiek