Van 4 tot 7 maart verandert Kuala Lumpur opnieuw in een wereldwijde ontmoetingsplek voor de meubelindustrie tijdens de 32e editie van de Malaysian International Furniture Fair (MIFF 2026). De beurs beslaat 17 hallen in MITEC en het World Trade Centre Kuala Lumpur, met bijna 100.000 m² expositieruimte. Maar MIFF is inmiddels meer dan een handelsbeurs; het is een platform voor design, innovatie en industriële strategie.
© MIFF Awards
Dit jaar versterkt MIFF zijn rol als exportmotor door de samenwerking met Matrade, het nationale handelsagentschap van Maleisië. De beurs toont hoe de Maleisische meubelindustrie evolueert: van goedkope productie naar een mix van vakmanschap, ontwerpintelligentie en industriële betrouwbaarheid.
De FurniFusion-sectie, opgebouwd rond de thema's Live, Work, Play, belicht hoe meubels hedendaags leven interpreteren. In Live combineert de Made-in-Malaysia Hall traditionele houtbewerking met moderne vormen. Work presenteert modulair en ergonomisch kantoormeubilair dat inspeelt op digitalisering en flexibele werkplekken. Play, via The Muse, toont meubels in scenografische settings, van object naar verhaal, waarbij de leefomgeving als geheel wordt ervaren.
Daarnaast stimuleert MIFF ontwerpinnovatie via de Furniture Design Competition (FDC), dit jaar met als thema meubels voor Generation Alpha. Met de lancering van de FDC Club worden ontwerpers en producenten structureel verbonden, zodat experiment direct in productie kan doorwerken. Het xOrdinary Design Showcase presenteert onafhankelijke, emotioneel geladen installaties en benadrukt het narratieve potentieel van meubels.
Duurzaamheid krijgt concrete invulling, onder meer via de Sabah Tree Planting Campaign, terwijl digitale tools zoals de MIFF Furniverse App de beurservaring integreren in een hybride ecosysteem. Met meer dan 20.000 verwachte kopers uit ruim 140 landen bevestigt MIFF 2026 Maleisië's positie als internationaal hub voor kwaliteitsmeubilair en cultureel-industrieel leiderschap.
Bron: Designwanted