Vijf jaar na hun presentatie in Quote's rubriek Pitch blikken de oprichters van Loqed, Jeroen van Oorschot en Pierre van den Oord, terug op een ondernemersavontuur dat niet volgens plan verliep. Het duo stond in 2023 op het punt om internationaal uit te breiden naar Engeland en Duitsland, maar trok een jaar later de stekker uit hun bedrijf.
© Loqed
Het idee voor Loqed ontstond uit persoonlijke frustratie: het telkens kwijt zijn van sleutels. Hun slimme slot werkte via een app op de telefoon en combineerde betrouwbaarheid, stijl en geavanceerde techniek. Toch kwam het product met een stevig prijskaartje van 350 euro, waardoor het vooral aantrekkelijk was voor techliefhebbers en consumenten met een hoger budget. De brede markt bleef echter achterwege.
"Het slot was een hebbeding, geen noodzaak", zegt Van Oorschot. "Je moet echt het evangelie brengen om de massa te overtuigen." Het duo experimenteerde met marketing via Facebook en Instagram, en zochten advies bij andere spelers in de toegangsindustrie. "Het omslagpunt ligt rond 100 euro", licht Van den Oord toe. "Daaronder bereik je een groter publiek."
Hoewel Loqed technisch succesvol was en het concept aansloeg bij een nichepubliek, bleek het moeilijk om het product voor de massa aantrekkelijk te maken. Het ondernemersduo concludeert dat innovatie alleen niet genoeg is; prijsstrategie en marktdynamiek zijn doorslaggevend. Het Loqed-verhaal biedt zo een inzicht in de uitdagingen van het opschalen van een high-end techproduct in een traditionele markt.
Bron: Quote