Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Maisons du Monde onder druk: €30 miljoen extra besparingen na omzetdaling van 5,9%

Maisons du Monde heeft zijn cijfers over het vierde kwartaal en het volledige jaar 2025 bekendgemaakt, met een daling van de omzet in zowel fysieke winkels als online kanalen. In Q4 2025 rapporteerde de Franse woonwinkelketen een omzet van €278,1 miljoen, een daling van 5,9% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Online verkopen daalden sterker (-10,1%) dan de winkelomzet (-4,6%). De totale jaaromzet kwam uit op €947,3 miljoen, 5,4% lager dan in 2024.

© Retrosesos | Dreamstime

CEO François-Melchior de Polignac benadrukte dat de strategische initiatieven van het bedrijf langzaam tastbare resultaten opleveren, met name in de tweede helft van het jaar, waarin de omzetdaling afnam tot 1,3%, tegenover 8,9% in H1. Positieve signalen waren onder meer zes maanden op rij groei in winkelbezoek, een stijging van de klanttevredenheid (NPS +2) en toenemende merkbekendheid, vooral in Zuid-Europese markten.

Voor 2026 heeft Maisons du Monde vier strategische prioriteiten vastgesteld: kostenoptimalisatie (€30 miljoen extra besparingen), verbetering en uitbreiding van het winkelnetwerk, versterking van de online aanwezigheid en productinnovatie via nieuwe collecties en samenwerkingen met designers. Het bedrijf wil de klantreis vereenvoudigen, de mobiele ervaring verbeteren en de merkperceptie versterken.

Ondanks deze initiatieven erkent het management dat uitdagingen blijven, vooral in Frankrijk en het online kanaal. De resultaten en het herstelplan zullen nauwlettend gevolgd worden door beleggers, die voorzichtig blijven in een moeilijk retailklimaat.

Bron: Investing

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer