Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Trump voert ‘Groenland-tarieven’ in: ook Nederlandse export onder vuur

De Amerikaanse president Donald Trump heeft via Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert voor een reeks Europese landen, waaronder Nederland. De aanleiding is de recente stationering van Europese militairen op Groenland. Voor de Nederlandse exportsector, waaronder de interieur- en woonbranche die veel zaken doet met de VS, dreigt een flinke kostenpost: de tarieven lopen vanaf 1 juni 2026 op naar maar liefst 25 procent.

© Palinchak | Dreamstime

President Trump steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken: hij wil Groenland inlijven bij de Verenigde Staten. De huidige escalatie volgt op de beslissing van Nederland, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Zweden, Noorwegen en Finland om militairen naar het eiland te sturen. Volgens de Europese landen gaat het om de voorbereiding van gezamenlijke oefeningen om de veiligheid in het Noordpoolgebied te waarborgen. Trump ziet dit echter als een „zeer gevaarlijk spel" dat de wereldvrede in gevaar brengt.

'Tot de deal gesloten is'
De boodschap van de Amerikaanse president is duidelijk: de heffingen blijven van kracht totdat er een akkoord is over de verkoop van het eiland. Hoewel Kopenhagen bij herhaling heeft verklaard dat Groenland absoluut niet te koop is, houdt Trump vast aan zijn koers. Hij stelt dat de overname noodzakelijk is om te voorkomen dat Rusland of China voet aan de grond krijgen in het strategisch gelegen gebied. „Deze landen hebben een risico genomen dat onhoudbaar en onduurzaam is", aldus Trump op Truth Social.

Impact op de Nederlandse handel
Voor de Nederlandse B2B-sector is het bericht een bittere pil. De VS is een cruciale afzetmarkt voor Nederlands design, hoogwaardige interieurproducten en bouwmaterialen. Een extra heffing van 10 procent – en later 25 procent – maakt Nederlandse producten aanzienlijk duurder voor Amerikaanse afnemers, wat de concurrentiepositie direct onder druk zet.

Analisten waarschuwen dat de tarieven niet alleen Europa raken, maar ook de Amerikaanse economie kunnen schaden door stijgende inflatie. Desondanks lijkt de beurs vooralsnog kalm te blijven onder de „bizarre situatie", terwijl de onzekerheid voor exporteurs met de dag toeneemt.

Bron: De Telegraaf

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer