Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Juridische winst voor Gregory van der Wiel: veiling van Amstelveense villa opnieuw geblokkeerd

Oud-international Gregory van der Wiel heeft voor de tweede keer met succes een gedwongen veiling van zijn villa in Amstelveen weten te voorkomen. De rechtbank in Amsterdam oordeelde gisteren dat de schuldeiser, een vennootschap gelinkt aan vastgoedinvesteerder Gordon F., in strijd heeft gehandeld met een eerder vonnis. Van der Wiel krijgt nu vijf maanden de tijd om zijn financiële zaken op orde te brengen.

De juridische strijd tussen de 37-jarige oud-voetballer en zijn geldschieter sleept al enige tijd voort en biedt een inkijkje in de risicovolle wereld van private leningen en vastgoedonderzetting. Centraal staat een lening van € 850.000 die Van der Wiel in de zomer van 2022 afsloot tegen een stevig rentepercentage van 12%. Het doel van deze lening was het behalen van rendementen via beleggingen.

© Vladyslav Moskovenko | Dreamstime.com | Dreamstime

Tweede hypotheekrecht als struikelblok
In juni 2024 verleende Van der Wiel een tweede hypotheekrecht op zijn woning in Amstelveen - getaxeerd op ruim € 2,6 miljoen - als zekerheid voor de lening. Volgens de schuldeiser kwam de oud-prof zijn betalingsverplichtingen daarna niet meer na en was hij onbereikbaar voor overleg. Dit leidde tot harde maatregelen: er werd beslag gelegd op zijn voetbalpensioen en er werd zelfs geprobeerd zijn faillissement aan te vragen.

Nadat een eerste poging tot veiling op 4 december vorig jaar door de rechter werd geblokkeerd, schreef de geldschieter binnen twee weken opnieuw een veiling in. De schuldeiser stelde dat Van der Wiel zich ten onrechte op consumentenbescherming beriep, aangezien de lening een zakelijk karakter zou hebben.

Dwangsom voor schuldeiser
De rechter maakte gisteren echter korte metten met de herhaalde veilingpoging. Het eerdere vonnis waarin de veiling werd verboden, is nog steeds van kracht. Door direct een nieuwe veiling aan te zeggen, heeft de schuldeiser onrechtmatig gehandeld.

De rechter heeft Van der Wiel nu een adempauze van vijf maanden gegund. In deze periode moet hij de kans krijgen om een herfinanciering te regelen of de woning via de reguliere weg te verkopen. Om te voorkomen dat de schuldeiser voortijdig opnieuw actie onderneemt, is een dwangsom opgelegd van € 10.000 per dag (met een maximum van € 200.000).

Geen financiële nood
Volgens de advocaat van Van der Wiel is er geen sprake van dat de oud-voetballer "aan de grond zit". Er zou voldoende overwaarde in de woning zitten om de resterende hoofdsom van € 640.000 te dekken. De verdediging benadrukte dat een gedwongen veiling de marktwaarde van het vastgoed onnodig zou schaden, wat ook niet in het belang van de schuldeiser zou zijn. Naast het verbod op de veiling, moet de leninggever ook de proces- en incassokosten van de oud-voetballer betalen.

Bron: Quote

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer