Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Winkelstraat wint terrein terug: vooral grote steden zien forse groei

De drukte in Nederlandse winkelstraten is in 2025 verder toegenomen. Dat blijkt uit de jaarlijkse analyse van RMC, gebaseerd op sensormetingen in bijna honderd winkelstraten en winkelcentra. Landelijk nam het aantal passanten met 3,1 procent toe ten opzichte van een jaar eerder. Vooral de grote steden lieten een duidelijke groei zien.

© Jaroslav Moravcik | Dreamstime

In Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag steeg de bezoekersdrukte met circa 10 procent. In middelgrote steden bleef het niveau vrijwel gelijk, terwijl kleine steden een beperkte groei van ongeveer 1 procent noteerden. De toename concentreert zich daarmee vooral in de grote stedelijke gebieden.

Seizoensinvloeden speelden een belangrijke rol. Week 30, midden in de zomerperiode, was de drukste week van het jaar. Op maandbasis voerde augustus de lijst aan. Ook april viel op door een duidelijke stijging ten opzichte van 2024. Het najaar liet een gematigder beeld zien. Waar de herfstvakantie een jaar eerder nog tot de piekmomenten behoorde, bleef de drukte in 2025 achter, vermoedelijk door aanhoudend nat weer.

Feestdagen en evenementen bleven bepalend voor piekdrukte. Koningsdag trok opnieuw de meeste bezoekers. Ook december kende hoge bezoekersaantallen, mede dankzij kerstmarkten en eindejaarsactiviteiten. Andere drukke momenten waren de vrijdag na Hemelvaart en de zaterdag na Black Friday.

De spreiding van bezoekers over de week werd gelijkmatiger. Zaterdagen waren iets rustiger, terwijl maandag, dinsdag en zondag juist drukker werden. Daarmee lijkt de winkelstraat minder afhankelijk van één vaste piekdag.

Meer informatie:
RMC
Marnixkade 109F
1015 ZL Amsterdam
+31 (0)20 6535588
[email protected]
www.rmc.nl

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer