Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Cyclin neemt markt over met geluidsabsorberend materiaal voor mens en milieu

Cyclin is ontstaan vanuit de visie van oprichter Bas Holla om anders om te gaan met materialen. "We willen betere materialen maken, gebaseerd op wat er al is. Laten we de aarde niet leegtrekken, maar gebruikmaken van bestaande grondstoffen", vertelt Bas. Deze filosofie ligt ten grondslag aan Cyclin: gezonde gebouwen creëren die zowel mensen als hun omgeving ten goede komen, met een sterke focus op geluid.

© Cyclin
In dit duurzaamste gemeentehuis van Nederland is Cyclin op de plafonds toegepast; in het zicht en achter geperforeerde panelen, om nagalm te reduceren en verstaanbaarheid in die ruimtes te optimaliseren.

In Venlo produceert Cyclin een geluidsdempend materiaal van gerecycled krantenpapier. Het resultaat is een stevig, maar zacht materiaal met een uitzonderlijk hoge absorptiewaarde. Waar standaardmaterialen die vaak niet veel meer dan 60% van het geluid dempen bij 4 cm dikte, dempt Cyclin met dezelfde dikte bijna 100%. Dit betekent dat 0,6 m² Cyclin hetzelfde geluid absorbeert als 1 m² standaardmateriaal. Het materiaal werkt goed in wanden voor isolatie en in holle ruimtes om laagfrequent geluid te dempen.

Een ander onderscheidend kenmerk is maatwerk. Om afval bij klanten te voorkomen, levert Cyclin op maat gesneden producten. Overgebleven reststukken kunnen klanten terugsturen en worden gewaardeerd op 0,90 euro per kilogram. "We geloven in een stille plek. Oren zijn een essentieel onderdeel van ons lichaam, en meer rust draagt bij aan gezondheid, comfort en concentratie", legt Bas uit. Geluid is een belangrijke factor in stress en burn-outs; in allerlei ruimtes zoals klaslokalen of kantoren kan overmatig lawaai leiden tot verhoogd stressniveau en verminderde prestaties.

© Cyclin
In "De Caai" heeft interieurbouwer DID Interieurmakers op basis van de ontwerpen van de interieurarchitecte Odette Ex diverse werkplekken en ruimtes voorzien van Cyclin in de wanden en achter doeken om in dit herbestemd stukje industrie prettige en comfortabele ruimtes te realiseren.

Cyclin levert uitsluitend aan B2B-klanten. Veel bedrijven gebruiken het materiaal in woningen waar bijvoorbeeld muziek wordt gemaakt of waar buren veel lawaai veroorzaken. Het materiaal is toepasbaar in twee richtingen: in de bouwsector, voor in binnenwanden, plafonds en vloeren, en in inrichting, met akoestische wandpanelen, roomdividers en concentratiewerkplekken. De bouwmarkt is het grootst, maar de inrichting is het meest zichtbaar en wordt vaak door de gebruiker zelf gekocht.

Uitdagingen in de markt van bio-based en circulaire materialen liggen vooral in acceptatie. Aannemers bouwen vaak zoals ze dat altijd hebben gedaan en dragen vaak de risico's van het toepassen van nieuwe materialen, waardoor die nieuwe materialen in het begin minder zekerheid bieden. Toch merkt Bas dat klanten die Cyclin gebruiken, een erg positieve feedback geven. Een bijzondere is: "Drie klanten gaven terug dat hun mensen geen bloedneuzen meer hebben sinds ze met Cyclin werken."

© Cyclin
Dit wandpaneel is een product uit de Cyclin Acoustics reeks waar het gaat om akoestische eindproducten die onze klanten maken. In dit geval een akoestisch wandpaneel, ook te gebruiken als plafondeiland.

Voor de toekomst richt Cyclin zich op marktontwikkeling, branding en productinnovatie. Er worden gesprekken gevoerd met aannemers en architecten en er wordt getest met nieuwe grondstoffen uit de landbouw en andere reststromen. Het doel is continu de producten te verbeteren, zo ook de akoestische interieurproducten zoals tafelschermen, roomdividers en akoestische panelen, zodat ze aansluiten bij de wensen van klanten.

Meer informatie:© Cyclin
Cyclin BV

Huiskensstraat 54
5916 PN Venlo
+31 (0)85 5000 905
[email protected]
www.cyclin.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer