Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Detailhandel groeit: omzet in oktober 3,1% hoger

De detailhandel heeft in oktober 3,1 procent meer omgezet dan in oktober 2024, volgens cijfers van het CBS. Het verkoopvolume was 1,6 procent hoger. De omzet van de non-foodsector (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 3,1 procent en de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) met 3,2 procent. Online is bijna 5 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

© Ivo Zaloudek | Dreamstime

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in oktober. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 3,8 procent hoger dan in oktober 2024.

© CBS

Omzet non-food 3,1 procent hoger
De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in oktober 2025 met 3,1 procent. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 2,5 procent hoger dan een jaar eerder.

De omzet van winkels in schoenen en lederwaren was hoger dan een jaar eerder. Ook winkels in meubels en woninginrichting, drogisterijen, winkels in recreatieartikelen, kledingwinkels en winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) boekten in oktober 2025 meer omzet dan in oktober 2024. De omzet van winkels in consumentenelektronica lag in oktober 2025 lager dan in dezelfde maand een jaar eerder.

Omzet food 3,2 procent hoger
Winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in oktober 3,2 procent meer omgezet dan in oktober 2024. Het verkoopvolume was 0,4 procent lager dan een jaar eerder. De omzet van supermarkten lag 3,7 procent hoger, terwijl de omzet van speciaalzaken 0,1 procent hoger was dan vorig jaar.

© CBS

Online bijna 5 procent meer omgezet
In oktober 2025 was de onlineomzet 4,8 procent hoger dan in oktober 2024. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 4,7 procent meer omgezet dan in dezelfde maand een jaar eerder. De onlineomzet van winkels, waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multichannelers), was meer dan 5 procent hoger.

De onlineomzet van winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, winkels in consumentenelektronica en winkels in overige non-foodartikelen was in oktober 2025 hoger dan in oktober 2024. De onlineomzet van winkels in kleding- en modeartikelen lag in oktober 2025 lager dan in oktober 2024.

© CBS

Meer informatie:
CBS
www.cbs.nl

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer