Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Meubel- en retailbedrijven aanwezig in EW Top 500

De nieuwste EW Top 500 van grootste Nederlandse bedrijven laat zien dat naast financiële instellingen en industriële spelers ook meubel- en retailbedrijven een belangrijke rol spelen in de economie. Bedrijven als Ingka Holding, Intratuin Holding en andere meubel- en woonretailers behoren tot de lijst van ondernemingen die zowel omzet als winstgevendheid weten te combineren met sterke marktpositie.

© EW

Homefashion Group, actief in online retail, weet met een breed assortiment meubels, woonaccessoires en lifestyleproducten een aanzienlijk marktaandeel te behouden. Het bedrijf profiteert van de groeiende e-commerce en de toenemende vraag naar complete interieuroplossingen. Ook andere meubelfabrikanten en woonretailers in de lijst, vaak familiebedrijven met meerdere generaties ervaring, laten zien dat vakmanschap en merkherkenning een duurzame basis vormen voor omzet en winst.

Hoewel de totale omzet van de Top 500 dit jaar daalde van 1.500 miljard naar 1.450 miljard euro, grotendeels door lagere energieprijzen bij olie- en gasbedrijven, boekten veel meubel- en retailbedrijven juist groei. De sector blijft stabiel in werkgelegenheid en profiteert van consumentenvraag, met name in de segmenten meubels, keukens en interieuraccessoires.

Het aandeel familiebedrijven in de Top 500, waaronder diverse meubelbedrijven, benadrukt het belang van continuïteit en vakmanschap. Van de 189 familiebedrijven in de lijst noteerde ruim 90 procent een positief resultaat. Daarmee vormen meubel- en retailondernemingen een stabiele en winstgevende pijler in de Nederlandse economie.

© EW

Bron: EW

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer