Interieurarchitecten zijn planners, vakmensen, adviseurs en ontwerpers tegelijk. Velen van hen werken alleen of in kleine teams - onder hoge tijdsdruk, met een duidelijk doel: ruimtes ontwerpen die harmonieus zijn tot in het kleinste detail. Daarom is het des te belangrijker om een aanbod te hebben dat begeleiding biedt, nieuwe perspectieven opent en de ontwikkeling van holistische oplossingen ondersteunt. Heimtextil 2026, dat plaatsvindt van 13 tot 16 januari in Frankfurt, biedt precies dat: een nieuw gestructureerd halconcept dat gerichte vergelijkingen mogelijk maakt, tijd bespaart en waardevolle inspiratie biedt voor de adviespraktijk. In de hallen 3.0, 3.1 en 4.1 vinden interieurontwerpers alle componenten die ze nodig hebben voor doordachte ruimteoplossingen - duidelijk gestructureerd, hoogwaardig geënsceneerd en praktijkgericht gepresenteerd.
Het ontwerpen van ruimtes betekent denken in holistische contexten - en dat is precies waar de nieuwe halstructuur op Heimtextil op is gebaseerd. Producten worden gepresenteerd op basis van hun gebruik in de ruimte: van behang en raamdecoratie tot decoratie- en meubelstoffen en vloerbedekking. Dit stelt interieurontwerpers in staat om sneller geschikte combinaties te vinden en materialen in een holistische context te ervaren. De beurstour wordt een echt hulpmiddel voor het dagelijkse werk.
© Heimtextil
DecoTeam geeft impulsen aan de interieurbranche
Een centrale ontmoetingsplaats voor de sector is het DecoTeam in hal 3.0: Onder het motto "Happy up your Home" presenteren toonaangevende leveranciers zoals Alfred Apelt, Erfal, Höpke Möbelstoffe, Infloor-Girloon, Karl F. Buchheister, MHZ Hachtel en Paulig Teppichweberei op elkaar afgestemde oplossingen voor een holistische interieurinrichting. Op woensdag 14 januari 2026 staat traditiegetrouw de interieurbranche centraal. Op deze dag nodigt het DecoTeam bezoekers uit voor een gevarieerd programma met inspiratie uit de praktijk en design. Het evenement begint met een lezing over "Design to be happy - InternationalInterior Trends" door Corinna Kretschmar-Joehnk, gevolgd door een korte AI-workshop met Axel Ligowski. Hij zal laten zien hoe interieurontwerpers hun creatieve ideeën kunnen implementeren met behulp van digitale hulpmiddelen.
De aangrenzende Design Lounge powered by DecoTeam presenteert een indrukwekkende reeks merken: Brink & Campmann met de topmerken Harlequin, Morris & Co, Ted Baker en Wedgwood Home en Designers Guild met de exclusieve merken Christian Lacroix en Ralph Lauren tonen hier hun nieuwste collecties. Het gevarieerde aanbod wordt aangevuld door gerenommeerde exposanten als Haro Carpets, Kadeco Sun Protection Systems, Kobe Fabrics, Otto Golze en Somfy. Ook vertegenwoordigd zijn Stoeckel & Grimmler met de gerenommeerde merken JOOP! Living, Schöner Wohnen en Esprit home, behangfabrikant Hembus, Theo Keller / Theko - met de merken Sansibar Sylt, Tom Tailor en Natur Pur - Tisca, en Unland met Pierre Cardin.
"Iedereen die in zijn dagelijks werk textielruimtes ontwerpt, heeft behoefte aan snelle oriëntatie in plaats van tijdrovend onderzoek. Het indrukwekkende aantal exposanten en merken op Heimtextil 2026 biedt interieurontwerpers snelle toegang tot geschikte materialen, ontwerpideeën en betrouwbare partners. Alles op één plek, zorgvuldig gestructureerd en afgestemd op hun manier van werken", legt Bettina Bär, directeur Heimtextil, uit. "Ik ben vooral blij dat het DecoTeam en de Design Lounge zo'n sterke verscheidenheid aan merken en exposanten presenteren. Deze mix van inspiratie, kwaliteit en deskundigheid op het gebied van design is uniek - en iedereen die Heimtextil bezoekt, zou hier zeker even langs moeten gaan."
De grootste verscheidenheid aan decoratieve en meubelstoffen
In hallen 3.1 en 4.1 loopt kwaliteit als een rode draad door het hele assortiment: toonaangevende fabrikanten en weverijen presenteren 's werelds grootste selectie meubel-, decoratie- en meubelstoffen, evenals echt en kunstleer. Tot de exposanten behoren internationale merken als Dickson Constant met Sunbrella (Frankrijk), Edmund Bell (Groot-Brittannië), Manuel Revert en Nova Tapiceria (Spanje), Vanelli Tekstil (Turkije) en Vescom Velvets (Nederland). Het assortiment Vezels & Garens combineert de productie van vezels, weven en design. Angles Textil (Spanje), Filtrading (Italië), Hoftex Färberei (Duitsland), Ilcat (Italië), Indorama Ventures Fibers (Duitsland), Korteks Mensucat (Turkije), Tintoria Sala en Torcitura Lei Tsu (Italië) presenteren innovatieve materialen en oplossingen voor de textielwaardeketen.
Heimtextil vindt plaats van 13 tot en met 16 januari 2026.
Meer informatie:
Heimtextil
www.heimtextil.messefrankfurt.com