De nieuwe Netflix-serie Amsterdam Empire speelt zich grotendeels af in Amsterdam, maar ook in Vinkeveen. Op de Baambrugse Zuwe, bekend als een luxe woongebied aan de Vinkeveense Plassen, is een opvallende roze villa meermaals te zien. In de serie is deze woning het huis van het personage 'Bolle', gespeeld door acteur Victor Löw, een aandeelhouder binnen het fictieve coffeeshopimperium The Jackal.
© Funda / Burbach Roycroft
Opvallend is de excentrieke inrichting van de villa, die een prominente rol krijgt in verschillende scènes. De woning, volgens het Kadaster ongeveer vijf jaar geleden gekocht voor ruim drie miljoen euro, is mede in handen van een van de oprichters van het internationale verhuurbedrijf Villa for You. De villa is ruim 316 vierkante meter groot en figureert in meerdere sleutelmomenten in de serie.
Amsterdam Empire draait om de machtige coffeeshopondernemer Jack (Jacob Derwig), zijn bijna-ex-partner Betty (Famke Janssen) en journalist Marjolein (Elise Schaap). In een van de scènes probeert Betty invloed binnen The Jackal te verkrijgen via Bolle, al loopt dit anders dan gepland.
De keuze voor Vinkeveen als decor sluit aan bij de reputatie van het gebied, waar villa's van ondernemers, vastgoedinvesteerders en andere welgestelde bewoners te vinden zijn. Ook bekende figuren uit de Amsterdamse coffeeshop- en drugswereld hebben of hadden hier een woning. Hoewel de serie bij elke aflevering benadrukt dat het verhaal fictief is, zijn parallellen met bestaande personen en situaties voor kijkers niet moeilijk te herkennen.
Bron: AD