Homefashion Group, het moederbedrijf van Leen Bakker en Kwantum, ontkent dat het concern voornemens is om tientallen winkels te sluiten. Daarmee reageert het bedrijf op de landelijke berichtgeving, waarin wordt gesuggereerd dat 35 filialen van Leen Bakker zouden verdwijnen en dat sommige winkelpanden inmiddels te huur zouden worden aangeboden.
Een woordvoerder van Homefashion Group laat tegenover Vastgoedmarkt.nl weten dat "de suggestie dat wij een aanzienlijk deel van de winkels willen sluiten, op dit moment niet aan de orde is." Wel onderzoekt het concern, aldus de woordvoerder, verschillende strategische opties om de verdere ontwikkeling van beide formules te ondersteunen.
© Harry Wedzinga | Dreamstime
Financiële resultaten
Uit de voorlopige jaarrekening over 2023 blijkt dat Homefashion Group een winst rapporteerde van bijna 20 miljoen euro, grotendeels door een eenmalige belastingmeevaller. Zonder die bate zou het bedrijfsresultaat flink negatief zijn geweest. De cijfers zijn nog niet door een accountant gecontroleerd en resultaten over 2024 ontbreken nog.
Belgische tak te koop
In België wordt gezocht naar een overnamekandidaat voor de 44 Leen Bakker-winkels. De rechtbank van Antwerpen heeft eerder dit jaar ingestemd met een overdrachtsprocedure onder gerechtelijk toezicht, waardoor Homefashion Group binnen enkele maanden een koper moet vinden.
Volgens Dirk Mulder, sectorspecialist Trade & Retail bij ING, past de herstructurering van Homefashion Group in een bredere trend binnen de woonbranche. Hij stelt tegenover Vastgoedmarkt.nl dat de coronaperiode zorgde voor een piek in woninggerelateerde bestedingen, maar dat "die fase inmiddels voorbij is." Hogere kosten en afnemende koopkracht zetten de marges onder druk, terwijl veel retailers kampen met overvoorraden.
Mulder ziet vooral kleinere interieurzaken worstelen met het veranderende consumentengedrag. "Consumenten willen tijdens het winkelen beleving, inspiratie en keuze – iets wat grote winkels vaak beter kunnen bieden dan kleinere zaken", aldus de ING-analist.