Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

ACM wil eerlijke kortingen om consumenten te beschermen tegen misleiding

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de Leidraad prijsweergave en vergelijkingen gepubliceerd om verkopers te helpen prijzen op een transparante en eerlijke manier te tonen. Consumenten laten zich sterk beïnvloeden door hoe prijzen worden weergegeven. Soms worden kortingen vergeleken met prijzen die nooit daadwerkelijk zijn gehanteerd, waardoor consumenten misleid worden en uiteindelijk meer betalen.

© T.w. Van Urk | Dreamstime

Edwin van Houten, directeur Consumenten bij de ACM, legt uit: "Met strengere regels voor van-voorprijzen zagen we nieuwe vormen van misleiding ontstaan. Zo werd de 'van-prijs' tijdelijk verhoogd of werd de korting gebaseerd op een nooit gebruikte adviesprijs. Dit mag niet. In de leidraad worden duidelijke voorbeelden gegeven."

Basisregel voor kortingen
Verkopers moeten de verlaagde prijs vergelijken met de laagste prijs die zij in de 30 dagen daarvoor hanteerden. Andere referentieprijzen, zoals een adviesprijs, zijn toegestaan, mits deze reëel zijn en niet kunstmatig zijn verhoogd om een korting groter te laten lijken. Misleidende kortingen zijn verboden.

Eerlijke prijsweergave biedt consumenten context om aanbiedingen te beoordelen en helpt hen weloverwogen keuzes te maken. Daarnaast zorgt het voor een gelijk speelveld voor bedrijven.

© Korting

De ACM zal de naleving van deze regels zowel bij fysieke winkels als online verkoopkanalen controleren. Bedrijven die zich niet aan de leidraad houden, kunnen door de ACM worden aangesproken en waar nodig worden beboet of verplicht tot correctie.

Meer informatie:
Autoriteit Consument & Markt
www.acm.nl

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer