Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nederlandse export naar VS blijft stabiel ondanks Trump-heffingen

De importheffingen die president Donald Trump begin april invoerde, hebben de Amerikaanse vraag naar Nederlandse producten nog nauwelijks beïnvloed. Volgens cijfers van het CBS steeg de Nederlandse uitvoer naar de Verenigde Staten in het tweede kwartaal licht: van 6,53 miljard euro in dezelfde periode vorig jaar naar 6,58 miljard euro dit jaar. Dat meldt NOS.

© Sergiy Beketov | Dreamstime

In het eerste kwartaal was er al een flinke stijging, vooral door hamstergedrag voorafgaand aan de invoering van de heffingen. In april daalde de export kort, maar in mei en juni nam de vraag opnieuw toe. Over de eerste helft van 2025 steeg de totale uitvoer naar de VS met 4,5 procent. De groei was met name zichtbaar bij industriële goederen, machines en voedingsmiddelen.

CBS-econoom Marjolein Jaarsma noemt de resultaten opvallend: "Je zou verwachten dat de cijfers in het tweede kwartaal zouden dalen." Volgens haar speelde de onduidelijkheid over de tarieven een rol; Trump wijzigde de heffingen meerdere keren en er waren lopende gesprekken over een handelsakkoord tussen de EU en de VS. Inmiddels geldt een tarief van 15 procent voor de meeste Europese producten, waardoor een krimp in de export mogelijk nog kan volgen.

Ook de doorvoer van buitenlandse producten via Nederland naar de VS nam toe, vooral bij machines en farmaceutische producten. Daarnaast blijft de vraag naar goederen uit andere EU-landen hoog, terwijl de Amerikaanse import van Chinese producten in augustus met 33 procent daalde, mede door de 30 procent heffing op Chinese goederen.

Bron: NOS

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer