Bij meubelfabrikant Vepa in Emmen is een bijzonder jubileum gevierd. André Regtop, sinds 1975 werkzaam bij het bedrijf, markeert zijn 50-jarig dienstverband. Tegelijkertijd betekent dit ook zijn afscheid: na een halve eeuw trouwe dienst gaat hij met pensioen.
© Vepa
André begon zijn loopbaan bij het toenmalige Drentea op de afdeling Gereedschapmakerij. Al snel groeide hij door naar Productontwikkeling, waar hij zijn technische kennis en creativiteit kon inzetten. "In een half jaar leerde ik meer dan in de vier jaar daarvoor op school", blikt hij terug. Zijn werk bestond uit het bedenken, testen en doorontwikkelen van nieuwe producten, waarbij digitaal werken weliswaar een grotere rol kreeg, maar handmatig vakmanschap altijd belangrijk bleef.
Collega's omschrijven André als een ware "Willie Wortel". Zelf noemt hij de variatie, de collegiale sfeer en het resultaat van zijn werk als belangrijkste motivatie. "Het geeft een trots gevoel als je weet dat jouw ideeën terug te vinden zijn in honderden kantoren", zegt hij. Naast zijn werk zette hij zich ook 25 jaar in voor de personeelsvereniging.
Ook buiten werktijd bleef techniek een rode draad. André is fervent klusser en motorliefhebber, met vele tochten door Nederland en Oostenrijk. Nu hij stopt met werken, krijgt hij meer tijd voor deze hobby's.
Vepa-directeur Arnoud van Spijk benadrukte tijdens de feestelijke receptie het uitzonderlijke karakter van dit jubileum. "Dat iemand vijftig jaar bij hetzelfde bedrijf werkt, komt zelden voor. Binnen Vepa is dit pas de tweede keer."
Bron: Hoogeveensche Courant