Na de opening van de 65e Belgische winkel op donderdag 7 augustus plant Wibra dit najaar nog een vijftal winkelopening in het land. Daarmee zal het winkelnetwerk bijna verdubbeld zijn sinds de doorstart vijf jaar geleden. Dat meldt RetailDetail.
© Svleusden | Dreamstime
Wibra heeft in een voormalig pand van het failliete Casa een nieuwe winkel geopend. De discounter neemt ook in andere gemeenten vrijgekomen Casa-panden in gebruik. Nog deze maand volgt een opening in Lommel. Tegen het einde van dit jaar mikt de keten op zeventig Belgische vestigingen, twaalf meer dan eind vorig jaar.
De uitbreiding volgt op de doorstart in oktober 2020 met 36 winkels. Volgens countrydirector Claudine Nachtergaele is de groei te danken aan een nieuw winkelconcept en een breder assortiment, dat complementair is aan dat van andere non-food discounters. "Onze klant is ook de klant van andere discountketens", zegt zij in Trends Z. Wibra richt zich op zowel koopjesjagers als consumenten die hun budget nauwgezet moeten beheren.
Ook in Nederland breidt de keten uit: in juli kwamen er negen nieuwe winkels bij, meldt Wibra op LinkedIn. Vorig jaar steeg de omzet met 22,7% tot 286 miljoen euro. Intussen heeft het bedrijf in Frankrijk een tweede vestiging geopend.
Bron: RetailDetail