Action heeft in de eerste helft van 2025 haar nettowinst zien stijgen naar €7,3 miljard, een groei van 18% vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De like-for-like omzet groeide met 6,8%. Met 125 nieuwe winkels erbij telt Action nu 3.043 filialen verspreid over 13 landen.
© Francesco Marzovillo | Dreamstime
Wekelijks bezoeken gemiddeld 20,2 miljoen klanten een Action-winkel voor hun dagelijkse benodigdheden. In Duitsland, de op één na grootste markt na Frankrijk, werd onlangs de 600ste winkel geopend in Bremen. Polen viert de opening van de 400ste winkel in Poznań. Action blijft streven naar gemiddeld één nieuwe winkel per dag en verwacht dit jaar rond de 370 nieuwe winkels te openen.
De uitbreiding is ook zichtbaar in nieuwe markten: in Zwitserland opende Action in april haar eerste winkel en breidde dit inmiddels uit met vier extra vestigingen. Eind september staat de eerste winkel in Roemenië gepland, in Pitești.
Op 5 juni vierde Action de opening van haar 3000e winkel in Italië. Dit werd in alle Europese winkels gevierd met speciale aanbiedingen voor klanten en een extra bonus en cadeau voor medewerkers. Tijdens een leveranciersbijeenkomst besprak Action ook haar marktuitbreiding en duurzaamheidsprogramma.
Over dat duurzaamheidsprogramma: het 16e distributiecentrum, dit keer in Spanje, opende onlangs haar deuren. Dit centrum is volgens de strengste duurzaamheidsnormen gebouwd en behaalde de BREEAM 'Outstanding' certificering. Daarnaast steunt Action langdurige projecten voor kinderen, met donaties aan SOS Children's Villages, de Johan Cruyff Foundation en het Prinses Máxima Centrum, dat zich richt op de behandeling van kinderen met kanker.
Meer informatie:
Action
www.action.nl