De politie heeft een 25-jarige man uit Assen aangehouden op verdenking van grootschalige oplichting. De verdachte zou tientallen mensen hebben misleid en voor duizenden euro's schade hebben aangericht. De zaak kwam aan het rollen na een aangifte uit Harderwijk.
© André Muller | Dreamstime
Uit het onderzoek blijkt dat de man meerdere fraudemethoden gebruikte. Zo belde hij klanten die tuinmeubelen hadden besteld met het verhaal dat de pinautomaat van de bezorgdienst defect was. Hij vroeg hen het bedrag vooraf over te maken, maar dat geld belandde niet bij het echte bedrijf.
Ook zou hij betrokken zijn geweest bij oplichting via Marktplaats. Daar betaalden kopers voor dure producten die nooit zijn geleverd. Daarnaast deed hij zich telefonisch voor als medewerker van een bank, met als doel om bankpassen en pincodes van slachtoffers te verkrijgen. Vervolgens werd er geld van hun rekeningen gehaald.
© Katarzyna Bialasiewicz | Dreamstime
De politie zag overeenkomsten tussen de verschillende aangiftes uit het hele land. Omdat de eerste melding uit Harderwijk kwam, nam het Basisteam Veluwe-West de leiding over het onderzoek.
In dezelfde zaak is ook een 21-jarige man uit Assen opgepakt. Hij wordt verdacht van het pinnen met een gestolen bankpas. De politie zet het onderzoek voort en sluit meer aanhoudingen niet uit.
Bron: de Stentor