Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Directeur Martin Diks van Swiss Sense: ‘We willen onszelf telkens opnieuw uitvinden’

Swiss Sense heeft meer dan 100 miljoen euro opgehaald om haar organisatie fundamenteel te herstructureren, internationaal uit te breiden en de digitale klantbeleving te versterken, zo meldde Wonen360 vorige week. Volgens algemeen directeur Martin Diks "blijven we niet hangen in hoe retail ooit werkte."

© Swiss Sense | Martin Diks

De herfinanciering is volgens Martin "meer dan een financiële transactie". Hij licht toe dat Swiss Sense drie strategische pijlers heeft geformuleerd: transformatie van de organisatie, internationale expansie en digitalisering van de klantbeleving. De eerste pijler richt zich op het integreren van de verticale keten in processen en systemen. "We gaan onze processen fundamenteel herinrichten, met één geïntegreerd platform voor supply chain, productie en retail", aldus Martin.

De tweede pijler betreft uitbreiding in Duitsland en Scandinavië. Swiss Sense investeert in nieuwe winkels, lokale marketingstrategieën en een sterkere online aanwezigheid. "Hoewel slaapbehoeften universeel zijn, zijn aankoopgedrag en stijlvoorkeuren vaak cultureel bepaald", aldus Martin.

De derde pijler draait om digitalisering. Swiss Sense zet in op data-gedreven personalisatie, slimme tools voor matrasconfiguratie en een verbeterd CRM-systeem. Ook wordt geïnvesteerd in training van personeel om de service in de winkel net zo persoonlijk en deskundig te maken als online.

De koerswijziging vraagt om een cultuurverandering binnen het familiebedrijf. "We willen geen bedrijf zijn dat stilstaat, maar dat zichzelf telkens opnieuw uitvindt", aldus Martin. Het uiteindelijke doel is om in 2030 dé toonaangevende slaapretailer van Europa te zijn, met focus op klantbeleving, innovatie en duurzaamheid.

Bron: RetailTrends

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer