Bij het webwinkelbedrijf Wehkamp verdwijnen 103 van de 1100 arbeidsplaatsen. Dat is op 7 juli aan het personeel bekendgemaakt. De ontslagen vallen voornamelijk op het hoofdkantoor in Zwolle en bij het kantoor van de eigen kledinglijn in Hilversum. Volgens de directie is de maatregel nodig vanwege aanhoudende financiële problemen en een disbalans tussen kosten en omzet.
© Wehkamp
Van de 103 functies verdwijnen er 84 via natuurlijk verloop, het niet verlengen van tijdelijke contracten en het niet invullen van openstaande vacatures. "In totaal vervallen 103 functies, waarvan het merendeel op kantoorlocaties", aldus de directie. De ondernemingsraad gaf op dinsdag 1 juli 2025 een positief advies over de voorgestelde wijzigingen.
Het bedrijf kampt al drie jaar op rij met dalende omzet en rode cijfers. In 2024 werd een verlies van bijna 8,7 miljoen euro genoteerd. Eerdere reorganisaties leidden al tot een forse krimp van het personeelsbestand: in 2022 werkten er nog 1.158 mensen, vorig jaar waren dat er 840.
De directie wijst op veranderend consumentengedrag en dalend vertrouwen als oorzaken van de financiële druk. Er wordt ingezet op versimpeling van de organisatie en betere afstemming van het aanbod op klantbehoeften. De meeste functies die verdwijnen betreffen managementrollen.
Bron: NU.nl