Blokker opent volgende week acht nieuwe winkels in Leiden, Heerlen, Winterswijk, Uden, Assen, Heemskerk, Vleuten en Son. Dat laat de winkelketen weten in een e-mail aan klanten. Met deze uitbreiding komt het totaal aantal eigen vestigingen op dertig.
© Svleusden | Dreamstime
De herstart van Blokker begon twee weken geleden met de opening van twaalf winkels. Een week later kwamen daar nog eens tien bij. Het doel is om binnen enkele weken het aantal eigen winkels uit te breiden tot veertig.
Of het daarbij blijft, is nog onzeker. Roland Palmer, eigenaar van Blokker, wil eerst de prestaties van de huidige winkels afwachten. "Eerst eens kijken hoe deze 40 winkels presteren. Op basis daarvan maken we een plan voor uitbreiding", aldus Roland
De keten werd in november 2024 failliet verklaard. Op dat moment had Blokker circa vierhonderd winkels, waarvan ongeveer 45 werden gerund door franchisenemers. Een deel van deze franchisevestigingen bleef na het faillissement geopend.
Met de herstart onder leiding van Roland probeert Blokker opnieuw voet aan de grond te krijgen in het Nederlandse winkellandschap. De strategie richt zich op een gefaseerde uitbreiding van het winkelnetwerk, waarbij nadrukkelijk wordt gekeken naar het rendement van iedere locatie. Verdere plannen worden afgestemd op de resultaten van de eerste veertig filialen.
Bron: Retailtrends