Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Wéér eeuwenoud kunstwerk geruïneerd

Een schilderij van ruim 300 jaar oud in de Galleria degli Uffizi in Florence is beschadigd geraakt na een incident met een bezoeker. De persoon struikelde terwijl hij een selfie probeerde te maken, waarbij het doek scheurde. Op camerabeelden van de beveiliging zou te zien zijn hoe de bezoeker achterover leunde, viel en het kunstwerk raakte. Dit meldt RTL.

Het betrokken schilderij betreft een portret uit 1712 van de Toscaanse prins Ferdinando de' Medici, geschilderd door Anton Domenico Gabbiani. Als gevolg van het voorval is de tentoonstelling tijdelijk gesloten. De galerie meldde dat het schilderij de komende week wordt gerestaureerd, waarna de tentoonstelling heropend zal worden.

© X
Het moment waar de schade gemaakt is in de Galleria degli Uffizi in Florence.

Vorige week was er al een soortgelijk voorval in het Palazzo Maffei in Verona. Daar raakten toeristen een kunstwerk beschadigd tijdens het maken van een foto. Een van hen ging op de zogeheten Van Gogh-stoel zitten, die onder het gewicht bezweek.

Bron: RTL

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer