Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Rob van Prooijen van C&C: "We zijn verrast met sterke omzetten bij de bestaande winkels"

Wat gebeurt er als een organisatie niet wacht tot de toekomst zich aandient, maar deze actief vormgeeft? Dan krijg je een club als Concepts & Companies (C&C), die op volle snelheid doorgaat met vernieuwen, met verrassende resultaten. Terwijl veel retailers nog zoekende zijn, haalt eigenaar en oprichter Rob van Prooijen al doelstellingen vóór de deadline, lanceert hij AI-gedreven platforms en opent hij met Cozy Homes winkels alsof het warme broodjes zijn. Tijd om met hem in gesprek te gaan over de verrassende eerste helft van 2025, revolutionaire plannen voor het najaar, en waarom de mens in de winkel belangrijker blijft dan ooit.

© Concepts & Companies
Rob van Prooijen benadrukt dat het personeelstekort nog altijd de grootste uitdaging is voor ondernemers: "Iedereen is druk met omzet en klantbediening, maar goede mensen vinden blijft het lastigst."

C&C kijkt tevreden terug op de eerste helft van 2025. De organisatie behartigt de belangen van franchisenemers en leveranciers van de formules Voor Verf & Wonen, Colors@Home en Internet Marketing Partners. "We zijn verrast met sterke omzetten bij de bestaande winkels", steekt Rob van Prooijen van wal. "De feedback uit de winkels laat zien dat de omzetten grillig zijn, maar de lijn is duidelijk stijgend."

Ook digitaal werd er flinke vooruitgang geboekt. "Onze eigen C&C-website is operationeel, wat belangrijk is voor winkels die zich oriënteren op aansluiting. De websites van IMP (Internet Marketing Partners, red.) hebben bovendien een stijlvolle upgrade gekregen. Daarnaast is het digitale magazine van Colors@Home klaar en inmiddels zichtbaar op de sites van winkels en de formule. En voor Cozy Homes zijn dit jaar meerdere digitale magazines ontwikkeld. Het is belangrijk om consumenten te blijven prikkelen, zodat ze daadwerkelijk naar de winkels komen.

Marketingimpact
Een van de opvallendste verbeteringen dit jaar komt uit de vernieuwde marketingtoolbox. "We hebben een nieuwe manier van bannering geïntroduceerd", legt Van Prooijen uit. "Daardoor bereiken we met minder budget juist méér en kwalitatief betere consumenten. Bovendien zien de banners er aantrekkelijker uit, en dat werpt zijn vruchten af."

Ook op social media wordt er slimmer gewerkt: "We zijn gestart met een intensievere en aantrekkelijkere manier van social media marketing, die goed wordt ontvangen door de winkels. We willen op álle kanalen aantrekkelijk zichtbaar zijn. Consumenten mogen iets verwachten als ze een C&C-winkel bezoeken."

Volgens Van Prooijen realiseren steeds meer ondernemers zich hoe cruciaal zichtbaarheid is. "Ze zetten daar nu, samen met onze marketeers, actief op in. We blijven ook reageren op wijzigingen bij Google. Tot nu toe lukt dat goed. Blogs worden inmiddels geplaatst én goed gelezen."

Cozy Homes-succes
De uitbreidingsdoelstellingen van Cozy Homes voor dit jaar zijn niet alleen gehaald, maar zelfs overtroffen. "In de eerste helft van het jaar zijn vijf nieuwe winkels geopend", vertelt Van Prooijen trots. "Meer was ook niet mogelijk geweest, want het openen van nieuwe (meubel)winkels vergt veel inzet. Voor 2026 ziet het er overigens ook goed uit: er zijn al contracten getekend voor nieuwe vestigingen."

Volgens Van Prooijen zien steeds meer ondernemers het potentieel van meubels. "Meubelen bieden veel mogelijkheden en het besef groeit dat dit een belangrijk onderdeel is van het aanbod."

Op het gebied van formulepositionering zijn er subtiele, maar belangrijke aanpassingen gedaan. "Er wordt continu aan de websites geschaafd", zegt Van Prooijen. "Niet alleen voor de uitstraling, maar ook om Googles algoritmes bij te houden. Hele grote sprongen zijn er nog niet, maar dat komt omdat we iets groots voorbereiden."

Lessen 2025
De eerste helft van het jaar leverde ook waardevolle inzichten op. "We zijn een beweeglijk bedrijf en proberen ieder zuchtje rugwind voor onze ondernemers te gebruiken. Dus we blijven alert", stelt Van Prooijen. "We meten veel, en die data gebruiken we om prestaties van websites en formules te verbeteren."

Nieuw is ook het experiment om stylistes te koppelen aan winkels. "Als je dat goed doet, is dat een win-winsituatie. En verder zien we dat er bovenin de markt ruimte ontstaat voor nieuwe initiatieven. Wordt vervolgd."

Toekomstplannen
De tweede helft van 2025 belooft ingrijpend te worden. "We gaan álle websites omzetten naar een compleet nieuw systeem, dat we zelf laten programmeren in het Verre Oosten", kondigt Van Prooijen aan. "Het systeem maakt gebruik van AI en deep learning om de prestaties van onze sites spectaculair te verbeteren."

Het gaat veel verder dan alleen design: "We kunnen straks sneller content aanpassen, alle kanalen beter koppelen en de zichtbaarheid verbeteren. Denk aan SEO, advertenties, blogs, magazines, Google Mijn Bedrijf en social media – alles wordt slim geclusterd via AI. Dat levert onze winkels én leveranciers meer online autoriteit op."

Het enthousiasme is voelbaar. "Onze developers zeggen: dit wordt VET. Eind dit jaar draaien al onze sites op dat nieuwe systeem. Het is een gigantische klus én een grote investering in de toekomst van ons bedrijf én van onze leden."

Mens centraal
Over de 'winkel van de toekomst' is Van Prooijen verrassend nuchter: "Die wijkt eigenlijk niet zoveel af van de winkel van nu. Wat we vooral geleerd hebben, is dat de mens in de winkel de belangrijkste factor blijft."
Wel ziet hij een duidelijke trend: "Steeds meer winkels bieden ook diensten aan zoals schilderen, behangen en kleine verbouwingen. Dat maakt ze nog relevanter voor de klant."

Hoewel de economische omstandigheden een rol spelen, is het volgens Van Prooijen vooral het personeelstekort dat ondernemers bezighoudt. "Onze ondernemers hebben het druk. Iedereen is gefocust op omzet en het optimaal bedienen van klanten. Natuurlijk zijn er zorgen over ontwikkelingen in de markt, maar de grootste dreiging is voor velen nog steeds het vinden van goede mensen om de klus te klaren."

Meer informatie:
Concepts & Companies
Oosteinde 35
3842 DR Harderwijk
(0341) 45 48 00
[email protected]
www.concepts-companies.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer