De Pepco Group verkoopt zijn Britse discountketen Poundland aan investeringsmaatschappij Gordon Brothers. De verkoop maakt deel uit van een bredere strategie waarbij Pepco zijn portfolio herstructureert en zich heroriënteert op kernactiviteiten.
Poundland verkoopt ook woonartikelen. Sinds 2020 is er een eigen homeware-collectie geïntroduceerd onder de naam PEP&CO Home, die inmiddels in alle ruim 800 filialen in het VK en Ierland verkrijgbaar is. De collectie omvat onder andere: Sierkussens, plaids, handdoeken, fotolijstjes, vazen, plantpotten nepplanten, keukengerei, kaarsen, theelichthouders en wanddecoratie.
Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Poundland een lening van 80 miljoen euro van Gordon Brothers, bedoeld om de strategische herpositionering van de keten te ondersteunen. "We zijn bereid de ommekeer van de retailer te begeleiden", verklaart Mark Newton-Jones, hoofd Europa, Midden-Oosten en Afrika bij Gordon Brothers.
Poundland, opgericht in 1990 in het Verenigd Koninkrijk en bekend om zijn vaste lage prijsmodel, was sinds 2014 onderdeel van Pepco Group. De groep, die ook de snelgroeiende discountformule Pepco in Midden- en Oost-Europa exploiteert, kiest met de verkoop van Poundland voor een verscherpte focus op zijn overige merken.
De verkoop volgt op een jaar waarin Pepco Group zelf een omzetgroei realiseerde van 3,4%, tot 1.934 miljoen euro. De nettowinst over deze periode werd niet gepubliceerd.
Bron: Modaes