Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Corry (87) sluit na 50 jaar haar tuincentrum

Na een halve eeuw neemt Corry Vergeer afscheid van haar tuincentrum aan de Vaartweg in 's Gravenmoer. Vanwege gezondheidsproblemen is verdergaan geen optie. „Ik ben dankbaar dat ik het nog zo lang heb kunnen doen", zegt Corry Vergeer.


Corry Vergeer in haar tuincentrum.

Samen met haar man Jos begon Corry in de jaren zeventig met het opbouwen van het tuincentrum J.C. Vergeer. Jos, destijds hovenier en boomkweker, legde tuinen aan, terwijl Corry zich ontfermde over de verkoop. „Ik had veel plezier in het contact met klanten en in de winkel zelf."

Na het overlijden van Jos acht jaar geleden zette Corry de zaak voort met hulp van haar kinderen. Vooral dochter Monic ondersteunde haar actief bij de inkoop en het tuinonderhoud. Ook dochter Mieke droeg regelmatig bij.

Het tuincentrum was geen grote onderneming, maar juist een dorpswinkel met persoonlijke aandacht en een onderscheidend assortiment. Klanten kwamen niet alleen voor planten, maar vooral voor Corry's expertise. „Ik studeerde veel, vooral de Latijnse plantennamen", lacht ze.

De beslissing om te stoppen viel zwaar. Corry is inmiddels afhankelijk van een rolstoel en kan de werkzaamheden niet meer aan haar dochters en schoonzoon overlaten. Toch blijft ze positief: „Ik blijf gewoon in de tuin werken, dat stopt niet."

Op zaterdag 10 juni vindt een laatste verkoopdag plaats. „Ze is een echte kenner", zegt vaste klant Jeroen. Hella Oostenenk vult aan: „Haar vakkennis is enorm, je voelt hier de liefde voor het vak."

Bron: AD

Publicatiedatum: