Afgelopen weekend kreeg meubelwinkel Immaginare in Oosterhout onverwacht bezoek: voor de showroom verscheen een Afrikaanse nimmerzat, een zeldzame vogel van ruim een meter hoog die eerder was ontsnapt uit Safaripark Beekse Bergen. De opvallende verschijning trok flink wat aandacht van personeel én voorbijgangers.
Eigenaar Jan Harm Spijkervet zag de vogel voor het eerst op zaterdagochtend. "In eerste instantie dacht ik dat het een opgezette ooievaar was," vertelt hij. "Maar toen hij plots begon te bewegen en even later weer terugvloog, wisten we zeker dat het echt was."
De vogel bleef urenlang voor het raam van de winkel hangen. Volgens het safaripark herkende de nimmerzat zichzelf in het glas. Omdat deze diersoort normaal in paren leeft, zou het spiegelbeeld troost hebben geboden.
Na contact met Safaripark Beekse Bergen bleek dat op dat moment drie nimmerzatten vermist waren. Een verzorgster kwam ter plaatse om de vogel veilig terug te halen. Met stukjes vlees werd het dier naar binnen gelokt, waarna medewerkers een jas over hem heen gooiden om hem rustig te kunnen vangen.
De nimmerzat is inmiddels weer veilig terug in het safaripark. De andere twee vermiste vogels zijn eveneens terecht: één keerde zelfstandig terug, de ander werd maandagochtend gevonden. De onverwachte gast zorgde voor een bijzonder moment bij de meubelwinkel en voor een verhaal dat nog lang naverteld zal worden.
Bron: Hart van Nederland