Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

AkzoNobel sluit verffabriek in Wapenveld

AkzoNobel heeft aangekondigd de verffabriek in Wapenveld te sluiten. In deze Gelderse vestiging, waar verf wordt geproduceerd voor onder meer de merken Sikkens en Flexa, werken momenteel 143 medewerkers. De exacte sluitingsdatum en de gevolgen voor het personeel zijn nog niet vastgesteld. Het bedrijf voert hierover nog overleg met sociale partners, waaronder vakbonden.

© Svleusden | Dreamstime

Stijgende kosten
De sluiting maakt deel uit van een bredere reorganisatie binnen het concern, waarbij wereldwijd 2000 kantoorfuncties verdwijnen. AkzoNobel benadrukt dat het niet vertrekt uit Nederland en verwijst naar investeringen in andere locaties, zoals het ontwikkelingscentrum in Sassenheim. Ook de Belgische fabriek in Machelen wordt gesloten. Daar staan 133 banen op de tocht. De productie van beide vestigingen zal worden overgeheveld naar andere Europese locaties.

Het past in een bredere trend binnen de industrie, waarbij bedrijven hun productie verplaatsen vanwege stijgende kosten. Ook AkzoNobel noemt onder meer hoge energieprijzen en toenemende loonkosten als reden voor de sluiting. Met deze maatregelen wil het concern de efficiëntie verhogen en de financiële resultaten verbeteren na een periode van teleurstellende prestaties.

Bron: NOS

Publicatiedatum: