Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Van theater tot tafellamp: Palazzi Metal brengt ode aan Aldo Rossi

Tijdens de Milan Design Week 2025 heeft het Italiaanse ontwerpduo Servomuto hun nieuwste creatie onthuld: Palazzi Metal. De lamp werd gepresenteerd in de groepstentoonstelling Repertorio, georganiseerd door Galleria Nilufar in het Nilufar Depot aan de Viale Lancetti 34 in Milaan.

Palazzi Metal is een herinterpretatie van de originele Palazzi-lamp uit 2018, die destijds werd uitgevoerd in geplooide stof. Voor deze nieuwe versie heeft Servomuto gekozen voor een industriële benadering, met gebruik van metalen structuren en gaas. De lamp verwijst nog steeds naar haar oorspronkelijke inspiratiebron: Il Teatro del Mondo van architect Aldo Rossi – een tijdelijk, drijvend theater dat symbool staat voor vergankelijkheid en herinnering.

De nieuwe uitvoering kenmerkt zich door een architectonische benadering, waarin twee volumineuze vormen zijn omsloten door metalen ringen. De stoffen bekleding van het origineel maakt plaats voor een open metalen raster, dat het LED-licht filtert in een spel van licht en schaduw.

Er zijn twee varianten van Palazzi Metal:

  • Een lichtere versie met horizontaal metalen gaas, verkrijgbaar in staal, messing en koper.
  • Een dichtere versie met verticaal geweven gaas, versterkt met metalen banden voor extra nadruk op geometrie. Deze uitvoering is uitsluitend beschikbaar in staal.

Elke lamp bevat opzettelijke imperfecties – lichte variaties in kromming of spanning in het gaas – die fungeren als esthetische signatuur. Volgens Servomuto is Palazzi Metal geen ode aan technische perfectie, maar een ontwerp dat karakter en materiaalexpressie centraal stelt.

Meer informatie:
Servomuto
www.servomuto.it

Publicatiedatum: