Winkelketen Blokker, die eind 2023 failliet werd verklaard, bereidt een terugkeer voor op de Nederlandse markt. Dat bevestigen meerdere bronnen aan de NOS. RetailTrends weet te melden dat Blokker 40 nieuwe filialen wil gaan openen. Dit vertelt een voormalig leverancier van de huishoudketen aan het platform.
De herstart komt onder leiding van Roland Palmer, die sinds bijna een half jaar eigenaar is van de nieuwe Blokker. Enkele leveranciers hebben bevestigd in gesprek te zijn met Palmer over toekomstige samenwerkingen. Retailopkoper Eric Kooistra, die eind vorig jaar een groot deel van de Blokker-voorraad opkocht, verwacht dat de eerste winkels binnenkort hun deuren openen. Een exacte openingsdatum is nog niet bekend, maar de heropening zou op korte termijn plaatsvinden.
Vooralsnog is Palmer niet bereikbaar voor nadere toelichting. Wel kondigde winkelcentrum Breskens via Facebook alvast aan dat de Blokker-vestiging daar in juni zal heropenen.
Blokker werd in november 2023 failliet verklaard na jaren van financiële problemen, waaronder belastingschulden als gevolg van de coronacrisis en teruglopende omzetten door toenemende concurrentie. Palmer, neef van voormalig eigenaren Ab en Jaap Blokker, liet eerder al weten het merk samen met de franchise-ondernemers van 45 bestaande filialen nieuw leven in te willen blazen.
Bron: RTL Nieuws