Acht jonge meubelmakers strijden op 20 en 21 maart in de finale van de Skills-wedstrijden, die plaatsvinden in de RAI in Amsterdam. De deelnemers, die hun vakmanschap ontwikkelen op het mbo, zullen strijden om de titel van Nederlands Kampioen. Jort Rommel, de winnaar van vorig jaar, hoopt zijn titel te verdedigen.
Foto: World Skills Netherlands.
De deelnemers zullen een bijzonder meubel vervaardigen, waarbij ze gebruikmaken van zowel standaard houtbewerkingsmachines als handgereedschappen. Ze werken met verschillende materialen, waaronder plaatmateriaal en massief hout, en combineren traditionele en moderne houtverbindingen om een kwalitatief meubel te creƫren.
Onder de finalisten bevinden zich Finn van Baaren (Aventus), Jan de Wit (Hout- en Meubileringscollege Amsterdam), Jort Rommel (Talland College, voorheen Horizon College), Lars Wolters (Gilde Opleidingen), Lucas Willemsen (Firda), Ruben Grunder (Deltion College) en Seth de Graaf (Hout- en Meubileringscollege Rotterdam).
De Skills The Finals is een evenement waar de beste mbo- en vmbo-leerlingen van Nederland hun vakmanschap tonen, met meer dan 600 jonge talenten die strijden in verschillende disciplines.
Meer informatie:
World Skills Netherlands - Skills The Finals 2025
www.worldskillsnetherlands.nl