Na bijna 28 jaar sluit Leen Bakker zijn deuren op de Woonboulevard in Oosterhout. De winkel, die in 1997 werd geopend als franchisevestiging, kondigde deze week via Facebook de sluiting aan. Franchisenemer Ronald Damen heeft de afgelopen vijf jaar een juridische strijd gevoerd met het hoofdkantoor van Leen Bakker, dat zijn franchiseformule wilde beëindigen en zich wilde richten op eigen winkels. Uiteindelijk heeft Damen besloten de winkel te sluiten, wat betekent dat een van de bekendste woonwinkels van de Woonboulevard verdwijnt.
Nog even en dan kan de rode loper voorgoed opgeborgen worden.
Om de laatste voorraad te verkopen, is de winkel deze week gestart met een totale leegverkoop, die uiterlijk tot 1 mei zal duren. Verwacht wordt echter dat de winkel eerder sluit zodra de voorraden op zijn. Met een oppervlakte van bijna 4.000 vierkante meter komt er opnieuw een groot pand leeg te staan op de Woonboulevard. Eerder sloot ook elektronicaketen BCC al de deuren, wat het straatbeeld van het winkelgebied opnieuw verandert.
Voor klanten uit Oosterhout blijven de dichtstbijzijnde Leen Bakker-vestigingen in Raamsdonksveer, Breda en Waalwijk beschikbaar.
De juridische strijd tussen franchisenemer Ronald Damen en Leen Bakker is niet uniek. In eerdere gevallen heeft Leen Bakker franchiseovereenkomsten opgezegd om strategische redenen, zoals het beëindigen van de franchiseformule en het focussen op eigen winkels. Deze opzeggingen leidden tot juridische procedures, waarbij rechters oordeelden dat Leen Bakker schadevergoeding moest betalen aan franchisenemers vanwege de beëindiging van de overeenkomsten zonder passende compensatie.
Meer informatie:
Leen Bakker
www.leenbakker.nl