De Amerikaanse postdienst USPS heeft tijdelijk de verzending van pakketten uit China en Hongkong stopgezet, wat grote gevolgen heeft voor e-commercebedrijven zoals Shein en Temu. De maatregel volgt op de beslissing van voormalig president Donald Trump om de handelsvrijstelling, die het mogelijk maakte om producten belastingvrij naar de VS te verzenden, te schrappen. Deze regeling stelde consumenten in staat om invoerrechten te vermijden op bestellingen onder de 800 dollar.
Foto: Dreamstime.
De beëindiging van de zogenoemde minimis-regeling is een reactie op China's falen in het stoppen van de export van fentanyl naar de VS. Het besluit heeft directe gevolgen voor bedrijven die sterk afhankelijk zijn van de regeling, zoals Shein en Temu, aangezien naar schatting 30 procent van de Amerikaanse pakketimport via deze vrijstelling werd verzonden.
USPS heeft bevestigd dat brieven en 'platte' poststukken uit China en Hongkong nog wel verwerkt worden, maar de opschorting van pakketverzendingen zal blijven bestaan totdat er een oplossing is voor de nieuwe invoerrechten.
Ondertussen voert de Europese Unie ook strengere douanecontroles in op goederen die direct van buiten Europa naar consumenten worden verzonden, wat mogelijk ook gevolgen heeft voor bedrijven zoals Shein en Temu.
Bron: Retail Trends