De Deense winkelketen Søstrene Grene zet een ambitieuze groeistrategie in om de Europese markt te veroveren. Met inmiddels 324 filialen in zeventien landen en een omzetstijging van 22% in het afgelopen jaar, zet het bedrijf een grote stap met de opening van een distributiecentrum in Venlo. Vanuit deze Nederlandse stad wil de keten verder uitbreiden in Zuid-Europa. Dat meldt het Algemeen Dagblad (AD).
Oorsprong en groei
Søstrene Grene begon in 1973 als een kleine winkel in Aarhus, Denemarken. Het bedrijf, opgericht door Knud en Inger Grene, ontwikkelde een unieke winkelervaring gebaseerd op de fictieve zussen Anna en Clara Grene. De winkels zijn ontworpen als een doolhof om de nieuwsgierigheid van klanten te prikkelen, een concept dat vergelijkbaar is met ketens als IKEA en Flying Tiger. Dit onderscheidende winkelconcept draagt bij aan de aantrekkingskracht van de keten.
Onder leiding van de tweede generatie, Mikkel en Cresten Grene, heeft de winkelketen zich sterk uitgebreid. Nederland was het eerste land buiten Scandinavië waar Søstrene Grene zich vestigde. De keten heeft sindsdien een constante groei doorgemaakt, ondanks de uitdagingen binnen de retailsector.
Succes in een moeilijke markt
Terwijl veel huishoudelijke winkels moeite hebben om te concurreren met online aanbieders, blijft Søstrene Grene succesvol. De winkelketen legt de nadruk op beleving en sfeer in plaats van alleen op de producten zelf. Dit onderscheidt het bedrijf van concurrenten en zorgt voor een trouwe klantenkring. De omzet steeg in 2024 naar 293 miljoen euro, met een winststijging van 15% tot 28,5 miljoen euro.
Meer informatie:
Søstrene Grene
www.sostrenegrene.com