Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
CEO & CSO Alessandra Zini over recyclen van matrassen:

"Iedereen binnen Ikea is zeer gemotiveerd om dit aantal drastisch te verminderen"

Vorige week maandag bracht een delegatie van Ikea een bezoek aan RetourMatras, waar zij meer leerde over het circulair ontwerpen en recyclen van matrassen. In de fabriek past RetourMatras een nieuwe techniek toe waarmee het schuim van oude matrassen volledig gerecycled kan worden tot grondstof voor nieuw schuim. Een grote stap in de richting van een volledig circulair matras. Het is de eerste keer dat deze technologie op commerciƫle schaal wordt toegepast op matrassen die door consumenten worden weggegooid.



"Wist je dat tot 85% van de materialen uit matrassen hergebruikt kan worden? Maar dat er in Nederland nog steeds jaarlijks een miljoen matrassen in de verbrandingsoven belanden? Iedereen binnen IKEA is zeer gemotiveerd om dit aantal drastisch te verminderen. Een essentieel onderdeel van onze ambitie om in 2030 volledig circulair te zijn. Dat doen we onder andere door onze klanten bij de aanschaf van een nieuw matras te attenderen op onze matrasrecyclingservice, maar ook door continu te zoeken naar nieuwe manieren en samenwerkingen om dat doel te bereiken. Zoals de mooie samenwerking die we hebben met Retourmatras", meldt CEO & CSO Alessandra Zini van Ikea Nederland.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer