Annelies Boonstra is retail expert en business consultant. Ze heeft succesvolle retailconcepten neergezet zoals het bol.com Home & Living platform en fonQ Private Label.

Ze schrijft eens in de twee weken een column voor Wonen360 met deze week als onderwerp: ''De Meubelagent in het Tijdperk van Online Winkelen''.
Wat staat er te gebeuren met de aloude meubelagent?
Een vraag die we de laatste tijd vaker krijgen, vooral nu merken de traditionele wegen omzeilen en rechtstreeks de harten van consumenten veroveren via alle online verkoopmogelijkheden.
Is de meubelagent op weg naar een welverdiend pensioen, of heeft hij nog een paar trucjes achter de kussens?
Vroeger was de meubelagent als een spil in het web van distributie - de matchmaker tussen merken en retailers. Maar kijk nu eens naar de hippe merken die rechtstreeks naar de consument schuiven. De behoefte aan een tussenpersoon lijkt te verminderen, terwijl merken zelf de controle nemen over de sales, channels en distributie van ontwerp tot voordeur.
Natuurlijk, we kunnen niet ontkennen dat deze veranderingen begrijpelijk zijn in het tijdperk van innovaties. Maar wacht even, laten we niet zo snel afscheid nemen van de meubelagent. Ze waren niet zomaar distributie-experts; ze waren adviseurs in een wereld van smaakvolle trends, die duurzame relaties bouwden en als geen ander de kunst begrepen van verschillende smaken en opkomende merken.
In dit digitale tijdperk, waar bits en bytes heersen, laten we niet vergeten dat er geen vervanging is voor het menselijke aspect. De meubelagenten waren de echte smaakmakers, die niet alleen verbindingen maakten, maar ook de wensen van de meubelhandel begrepen.
Dus, terwijl we de waarde van de meubelagent in ere houden, moeten ze zich aanpassen aan deze nieuwe situatie. Het is tijd voor een make-over, een frisse kijk op vaardigheden en een heruitvinding van hun rol. De toekomst van de meubelhandel kan nog steeds een plek hebben voor deze ervaren tussenpersonen, maar dan wel in een flitsende, geüpdatete vorm.
Op naar een avontuurlijke heruitvinding!
Meer informatie:
Annelies Boonstra
[email protected]
www.retailimpuls.com