Goedkope huismerkproducten van Action, Lidl en IKEA staan op Amazon.nl en Bol.com voor woekerprijzen. Aanbieders vragen daar een veelvoud van de oorspronkelijke prijs. Soms gaan prijzen meer dan vijf keer over de kop. Dat blijkt uit onderzoek van de Consumentenbond.
Op Amazon.nl vallen veel IKEA-producten op. Het populaire Martorp-bestek kost daar €120,34. Bij de woonwinkel zelf kost het €34,99. En consumenten betalen op Amazon.nl €625 voor het schuimmatras Åkrehamnen (Beste Koop en Groene Keuze volgens de Consumentenbond), terwijl die bij IKEA €199 kost. Vaak staat er niet bij dat het om een IKEA-product gaat.
Schuimmatras Åkrehamnen van IKEA.
Afgezet
Sandra Molenaar, directeur Consumentenbond: "Consumenten worden afgezet. De externe verkopers kiezen vooral populaire producten, die in de stenen winkels snel uitverkocht zijn. Niet alleen omdat consumenten ze en masse kopen. Maar dus ook doordat een aantal profiteurs die spullen groot inslaat om vervolgens voor veel meer geld door te verkopen. En daarbij wordt ze door de verkoopplatforms geen strobreed in de weg gelegd."
Reactie winkels
De Consumentenbond vroeg de winkels om een reactie. Action en Lidl zeggen op de hoogte te zijn, maar er niets tegen te (kunnen) doen. IKEA zegt het doorverkopen buiten IKEA-winkels te verbieden en hier actief op te controleren. Ook Bol.com en Amazon.nl zijn op de hoogte,. Zij geven aan dat verkopers vrij zijn om zelf hun prijzen te bepalen. Wel zouden beide platformen controleren op al te grote prijsafwijkingen. Molenaar: "Die controle lijkt voor Action-, Lidl- en IKEA-producten vooralsnog een wassen neus."
Bron: Consumentenbond
Abonneren
Vacatures
- Accountmanager Oost Nederland | Cedeko
- Marketeer - vakevents InCoDa & Trendz | Easyfairs Nederland
- Filiaalmanager Wilrijk | Plinten en Profielen Centrale
- Sales Manager (M/V) (regio Vlaanderen) | Dutch Wall Decor
- Commercieel Technisch Adviseur | F. Ball and Co. Ltd
- Commercieel administratief medewerker | Cobra Art Company
- Commercieel medewerker buitendienst regio Zuid (M/V) (regio Brussel & Wallonië) | interstil Benelux
- Assistant Category Manager | Rogon Products
Weer
Onderzoek Consumentenbond naar wanpraktijken:
'IKEA-producten worden op Amazon voor het zesvoudige verkocht'
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-12-01 Nilson bed lanceert bed met Hans Kuijten
- 2023-11-30 Opnieuw nachtmerrie Philips door nieuw probleem slaapapneu-apparaten
- 2023-11-30 Beter Bed verdwijnt dit jaar nog van de beurs
- 2023-11-29 Ruf Betten ontvangt onderscheiding: ‘Werkgever van de Toekomst’
- 2023-11-27 De historie van Ubica in een notendop
- 2023-11-27 Beddenondernemers Bart en Rick Dekkers nemen befaamde merk Ubica volledig over
- 2023-11-27 'Scandinavische slaapmethode sleutel tot gezonde relatie'
- 2023-11-24 Vergoedingspercentage matrassen 2024
- 2023-11-23 Bij Ubed geen Black Friday-gekte, maar actie tegen matrasafval
- 2023-11-23 Auping Noble wint Archiproducts Design Award
- 2023-11-23 Matrassenfabriek Simtex 25 jaar in Middelburg
- 2023-11-22 Matrassen van Revor verkozen tot het beste product van Vlaanderen
- 2023-11-22 Fidder Slapen verbouwt ook winkel Den Haag
- 2023-11-22 'Hele belangrijke stap richting een circulaire toekomst waar we met elkaar aan bouwen'
- 2023-11-22 Nog steeds het populairste bed in de lage landen
- 2023-11-20 Rijke familiegeschiedenis van Hessel Lubbers gaat terug tot het jaar 1900