Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

'Steeds meer mensen een airco, maar experts zien liever zonwering'

Uit recente gegevens van voorlichtingsbureau Milieu Centraal blijkt dat op warme dagen de vraag naar mobiele airco's in winkels enorm is en dat steeds meer mensen ervoor kiezen om een vaste airco in huis te nemen. Momenteel heeft ongeveer 30 procent van de huishoudens een vaste of mobiele airco. Daarnaast overweegt nog eens 30 procent om er een aan te schaffen.



Hoewel de vraag naar airco's toeneemt, is Milieu Centraal geen groot voorstander van deze apparaten. De organisatie wijst op de kosten en de klimaatschade als gevolg van het hoge energieverbruik van airco's. Zo verbruikt een mobiele airco ongeveer twintig keer meer stroom dan bijvoorbeeld een ventilator.

Het aantal vaste airco-installaties groeit gestaag. Volgens CBS-gegevens lieten in 2015 ongeveer 16.000 mensen een airco installeren, terwijl vorig jaar meer dan 285.000 mensen dit deden.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer