Veel vloerleggers zijn ambachtslieden en dus vakkundig op hun gebied. Waar men vroeger nog wegkwam met een A4tje waar alles opstond, behoort het tegenwoordig heel anders te gaan. In een blog gaat Benno Broen van Floor Inspector in op de wetgeving die voor velen een valkuil is.
"Als een ambachtsman de wet leest komt deze vaak het woord aannemer tegen en denkt dat dit niet op hem/haar van toepassing is. Echter een ieder die werkzaamheden uitvoert voor derden wordt gezien als aannemer, dit daar hij/zij werk aan neemt.
Er worden extra eisen gesteld aan de waarschuwing van de aannemer volgens het nieuwe wetsartikel (7:754 lid 2 BW). Deze waarschuwing moet schriftelijk of per elektronische post worden gegeven. Het is naar mijn mening niet aan te raden dat de aannemer volstaat met een verwijzing naar de notitie in het verslag waarin zijn mondelinge waarschuwing schriftelijk is vastgelegd, zoals bepaald in het nieuwe wetsartikel", begint Benno.
Maar er is meer
De onafhankelijk deskundige in vloeren vervolgt: "Als je denkt, nou lekker dan. Dan is er nog veel meer waar je ook als ambachtsman bij stil moet staan. Want wat dacht je van opleveringspunten, wat staat daarover in het Burgerlijk Wetboek. In Boek 7 vinden we hier artikel 759 Gebreken na oplevering.
Gebreken na oplevering
Indien het werk na oplevering gebreken vertoont waarvoor de aannemer aansprakelijk is, moet de opdrachtgever, tenzij zulks in verband met de omstandigheden niet van hem kan worden gevergd, aan de aannemer de gelegenheid geven de gebreken binnen een redelijke termijn weg te nemen, onverminderd de aansprakelijkheid van de aannemer voor schade ten gevolge van de gebrekkige oplevering.
De opdrachtgever kan vorderen dat de aannemer de gebreken binnen redelijke termijn wegneemt, tenzij de kosten van herstel in geen verhouding zouden staan tot het belang van de opdrachtgever bij herstel in plaats van schadevergoeding.
Lees hier de complete blog.
Meer informatie:
Floor Inspector
Torenmolen 11
7587 RN De Lutte
+31612282707
info@floorinspector.nl
www.floorinspector.nl
Abonneren
Vacatures
- Verkoopadviseur | De RuijterMeubel BV
- Market Developer | Fabromont
- Sales- & Interior professional | Just Design
- Accountmanager Oost-Nederland | Hamat
- Accountmanager België | Bijnen Meubel Groep
- Sales en interior professional 12-20 uur p/w | BAAN
- Grafisch ontwerper (studentenjob) | Mobitec
- Accountmanager Noord-Oost Nederland | JAB Anstoetz
- Assistent Store Manager | Table du Sud
- Accountmanager Zuid-Nederland buitendienst | Rogon Products
Weer
'Dit zijn de valkuilen voor de vloerenlegger'
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-09-29 Fotoreportage Interieur Collectie Dagen 2023
- 2023-09-29 'Supertrots op de prestatie van onze parketteurs'
- 2023-09-29 HRS Vloeren trekt in bij parketmeester Joost
- 2023-09-28 Mijnpvcwinkel.nl komt op voor de zelfstandigen
- 2023-09-27 Estillon viert 30-jarig bestaan van Egalsoft antislip ondertapijt
- 2023-09-26 Cotap kijkt terug op succesvolle InCotap dealerdagen
- 2023-09-26 Dit zijn de winnaars van het Nederlandse Kampioenschap Woning- en Projectstoffering
- 2023-09-25 InCoDa beleeft mooie, succesvolle openingsdag
- 2023-09-25 'Revolutionair systeem' voor traprenovatie te zien op InCoDa in Gorinchem
- 2023-09-25 Unilin geeft PVC vloeren een tweede leven
- 2023-09-25 Ook niet-Belgische producenten kunnen zich inschrijven voor Flanders Flooring Days 2024
- 2023-09-22 Rivièra Maison Flooring blijkt groot succes: ‘’Dealers maken echt het onderscheid'’
- 2023-09-22 'Een vloerkleed van 8 x 10 meter, dat was toch wel even een uitdaging'
- 2023-09-22 Cotap Academy officieel geopend voor eerste groep cursisten
- 2023-09-22 RIGO Verffabriek heeft er een 'topper' bij
- 2023-09-21 Ruim 200 merken maken zich op voor InCoDa
- 2023-09-21 Montinique ‘creates your own reality’, samen met Female Interior Creators tijdens de vt wonen&design beurs
- 2023-09-21 mFLOR komt met extra grote 'walvisgraat'
- 2023-09-20 Succesvolle prelaunch Matahari collectie voor Mark Timo
- 2023-09-20 Het kiezen van een nieuwe vloer: waar moet je op letten?