ikitree is een nieuw label van Mats Hellman en maakt lampen die net even anders zijn. Bijzonder door het gloeiende porselein, en toch ook snel vertrouwd en passend in het interieur. De ontwerpen hebben karakter en zijn tijdloos, met mooie materialen zoals porselein en messing. Gemaakt om lang van te houden.
‘'Er zijn objecten die je even kunnen vangen, zoals kunst dat ook kan, in een moment van fascinatie, bewustzijn of geluk. Dit effect met alledaagse objecten bereiken, hoe kort of klein het ook is, dat is wat ik wil bereiken met de ontwerpen die ik maak. Het is mijn ikigai, zoals de Japanners dat noemen. Na 15 jaar gewerkt te hebben als product ontwerper bij verschillende ontwerpbureaus heb ik nu ikitree opgericht, zodat ik mij volledig op dit doel kan richten,'' vertelt oprichter en ontwerper Mats Hellman.
Hanglamp Little Vocalist met rechts Mats Hellman.
Met de Creative Director bureaulamp zet ikitree een unieke lamp neer die met zijn trotse en elegante ontwerp in veel interieurs past. Door zijn ontwerp kan deze lamp ook op vele manieren gebruikt worden. Hij staat prachtig op een bureautafel, en is evengoed een mooie lamp voor op een dressoir. De Creative Director doet het goed op hotelkamers, en is ook een bijzonder object om thuis the hebben. Het glanzende messing frame is elegant en lichtvoetig. De kap van hand gegoten porselein laat ambacht, kwaliteit en de schoonheid van imperfectie zien. Het porselein van de kap zorgt voor een prachtig licht en is met zorg zó dun gemaakt dat de lamp vriendelijk gaat gloeien als hij aan staat.
De Little Vocalist hanglamp heeft een verrassend kleine verschijning. Het is een lamp die met zijn vriendelijke vorm bescheiden ruimte om zich heen laat voor al het andere. Van dichtbij maken de messing details en het elegant dunne porselein indruk door hun kwaliteit. Als set boven een tafel versterken de Little Vocalists elkaar en worden ze ondanks hun kleine afmeting een bijzonder geheel. De ruimte om er langs te kijken en de ruimte voor de rest van het interieur is een aangename eigenschap van deze lamp. Zo werkt de Little Vocalist heel goed solo boven kleine eettafels in restaurants. Door zijn kleine afmetingen heel geschikt om in veelvoud op te hangen, zonder het interieur te domineren. Het porselein is met veel aandacht handgenoten in Utrecht, iedere lamp is uniek. In wit zal het porselein zacht gloeien en prachtige imperfecties tonen. Beschikbaar in wit, zand en diep zwart.
Links de Improviser klok met rechts de Creative Director bureaulamp.
De Improviser klok bestaat uit een met de hand gegoten plak porselein. Iedere klok is anders, en de vorm is het resultaat van waar het porselein gestopt is met vloeien. De messing wijzers en de gestempelde tijdsaanduiding vormen een poëtisch contrast met de buitenvorm, die door het toeval ontstaan is. Hij zet je vriendelijk aan het denken. Onze rationele tijd is exact en rigide, in contrast met de toevalligheid van het leven. Ieder keer als je de tijd afleest op deze klok, kun je herinnerd worden aan de schoonheid van het onvoorspelbare. Als je maar durft te improviseren. Beschikbaar in wit, zacht roze en donker grijs.
Meer informatie:
ikitree
[email protected]
www.ikitree.com