Productdesigner Isaac Monté lanceert een nieuw project: Weaving Light, lichtkunst in de vorm van een sculptuur, object of gordijn en gemaakt van touw. Door het touw op verschillende manieren te knopen en te spelen met de dichtheid van de vlechten ontstaan er verschillen in lichtintensiteit. In het project worden technologie en traditionele ambachten met elkaar gecombineerd.
Weaving Light bestaat uit een zestal lichtobjecten die gemaakt zijn van touw. Monté is gefascineerd door hoe de vezels van touw het licht breken en filteren. Door het touw op verschillende manieren te knopen en te spelen met de dichtheid van de vlechten, kan de intensiteit van het licht beïnvloed worden. Monté experimenteert in Weaving Light met verschillende diktes, verschillende knoop- en vlechttechnieken en verschillende kleuren en beïnvloedt daarmee de breking van het licht.
Rode draad
Monté maakt in Weaving Light gebruik van een combinatie van technologie en traditionele ambachten. Het project past ook bij de fascinatie die door al Montés werk als algehele rode draad loopt. Isaac Monté: "Ik heb het touw van Weaving Light zelf ontwikkeld. Dit past bij de rode draad in mijn werk, waarbij ik zelf materialen ontwikkel of manipuleer om tot nieuwe toepassingen te komen." Bij Weaving Light heeft de productdesigner gebruikgemaakt van basismateriaal (touw) dat door middel van diverse manipulaties (knopen) wordt vertaald naar een eindproduct.
Weaving Light is vanaf 11 juni te zien bij Art Gallery Voute in Schiedam en tijdens het opendeurweekend op 6-7 augustus bij Art(s) Gallery Simone Jansen. De lichtobjecten zijn ook te koop, vanaf een prijs van € 990, via de website van de kunstenaar.
Over Isaac MontéDe Belgische ontwerper Isaac Monté (1988) volgde opleidingen in interieurarchitectuur en productdesign. Tegenwoordig werkt hij vanuit zijn eigen atelier in Rotterdam. Zijn werk bestaat uit designobjecten en -installaties die een reactie zijn op sociale en ecologische issues; design als een medium om vergeten of onopgemerkte problemen te transformeren in mogelijkheden en kansen. In 2014 ontving Monté de Henri Winkelman Award en in 2015 de Bio Art & Design Award. Isaac Monté exposeert in verschillende galeries en op tentoonstellingen wereldwijd, waaronder OBJECT Rotterdam, Salone del Mobile in Milaan, Ventura New York en Venice Design.
Meer informatie:
Isaac Monté
Schiemond 20
3024 EE Rotterdam
www.isaacmonte.nl
Abonneren
Vacatures
- Zelfstandig Agent - Mirrors and More
- Verkoopmedewerker | Weyts Interieuradvies
- Teamleider Verkoop | Woonboulevard Poortvliet
- Marketing & Sales medewerker | Pot & Vaas
- Vacature Verkoper Buitendienst | Henzo
- Sales Manager Benelux & Export | Mobitec
- SEA Marketeer | Toppoint
- Accountmanager | Toppoint
- Commercieel medewerk(st)er Binnendienst | The Mosaic Factory
- Accountmanager met passie voor vloeren regio Midden/Oost Nederland | INTR.
Top 5 - gisteren
- Medewerker sanitairzaak drukt meer dan 100.000 euro van werkgever achterover
- ''Je bent snel geneigd mee te gaan met de trends, maar wij geloven in onze eigen DNA''
- Indringende strijd van kleine familiebedrijven
- Algemene tendens op spoga+gafa: "Minder publiek, maar wel gerichter"
- Beddenmerk laat verkoop over aan groothandel
Top 5 - afgelopen week
- In memoriam: Nob Ruijgrok
- Faillissement meubelwinkel aangevraagd: 'Tientallen klanten staan met lege handen'
- 19e Design District trekt 8492 bezoekers
- Failliete meubelhandelaar verbreekt stilzwijgen: "Het groeide me boven het hoofd"
- Woninginrichtingszaak moet op last van rechter na bijna 50 jaar de deuren sluiten
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Isaac Monté introduceert nieuw werk: lichtkunst gemaakt van touw
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-06-24 Lichtroze versie van Louis Poulsen's klassieke AJ Tafelarmatuur
- 2022-06-23 Verkoopstop voor verlichtingsarmaturen
- 2022-06-22 'Ontwerp slimme verlichting als nooit tevoren met Philips Hue'
- 2022-06-21 Isaac Monté introduceert nieuw werk: lichtkunst gemaakt van touw
- 2022-06-20 Occhio introduceert 'de toekomst van licht'
- 2022-06-17 Licht gaat na 85 jaar permanent uit bij verlichtingsbedrijf
- 2022-06-15 Producent van afzuigkappen en kookplaten neemt verlichtingsfabrikant uit Brabant over
- 2022-06-14 Nieuwe kreon stone collectie met albast: subtiel en decoratief
- 2022-06-13 ‘Samensmelting muziek Martin Fondse met mijn lichtcreatie ontroert veel bezoekers’
- 2022-06-13 Tonewood bekroond met Handmade in Belgium-label
- 2022-06-13 Kunstenaar maakt lichtinstallatie voor Het Noordbrabants Museum
- 2022-06-09 Foscarini transformeert showroom in tuin van Eden
- 2022-06-08 Verlichtingsmerk presenteert geheel nieuw spotmodel op Design District
- 2022-06-07 Van gerecycled materiaal naar high-end verlichting
- 2022-06-03 Gira komt met 'kleine kunstwerkjes aan de muur'
- 2022-05-31 Foscarini neemt bedrijf in designverlichting over
- 2022-05-25 Licht en design voor lichte dagen
- 2022-05-24 Tom Dixon Studio lanceert LIQUID in Istanbul
- 2022-05-23 'Tweede editie PPC Toer Tocht groot succes'
- 2022-05-20 Foscarini kiest nogmaals voor kunstfotografie om te vertellen over haar afkomst en producten