Veel Amsterdammers moesten even slikken toen bekend werd dat ‘hun Americain’ een Hard Rock Hotel zou worden. Maar zoals general manager Claire van Campen toen al wist: dat was nergens voor nodig. Het hotel won onlangs de Entree Award in de categorie Best New Hotel 100+ rooms, mede vanwege de manier waarop het iconische gebouw nieuw (muzikaal) leven in is geblazen. Dat schrijft Stef Driessen van ABN Amro.
Wat maakt het Hard Rock Hotel Amsterdam American zo uniek?
“Het hotel bestaat al sinds 1902 en is in de volksmond bekend als ‘het Americain’. We (familiebedrijf Eden Hotels, red.) zijn een franchise aangegaan met Hard Rock Hotel en sinds de opening in juni 2020 speelt muziek hier de hoofdrol. Alles heeft een link met muziek en het draait echt om de beleving voor de gast.”
Hoe zie en hoor je dat terug?
“Om te beginnen speelt in iedere ruimte muziek. Van jazzy en klassiek in Café American tot EDM in Body Rock™, onze fitnessruimte. Op de 173 volledig gerenoveerde kamers hangen portretten van rockzangeressen en er zijn gitaartjes verwerkt in de dekbedhoezen. Ook kunnen gasten op hun kamer een gitaar lenen of gebruik maken van een platenspeler met een collectie platen die is aangepast op hun smaak. Daarnaast dragen de medewerkers bordjes met hun eigen naam en de naam van hun favoriete artiest, waardoor je heel makkelijk tot een bijzonder gesprek komt met gasten. En als klap op de vuurpijl hebben we 53 memorabilia in het hotel: gitaren, kledingstukken en platina platen van bekende en minder bekende artiesten. Zo organiseren we rondleidingen langs de schoenen van Elton John en de jurk van Aretha Franklin.”
Jullie zijn in coronatijd geopend. Wat zijn jullie plannen nu er weer wat meer mogelijk is?
“Eigenlijk draaien we nu pas voor het eerst zoals we dit voor ogen hadden. De live optredens, een volgeboekt hotel, internationale gasten: dat dat eindelijk kan en mag, is voor ons de kers op de taart en daar genieten we en leren we vooral volop van.”
Wat betekent de Entree Award in de categorie Best New Hotel 100+ rooms voor jullie?
“Toen wij in 2019 vertelden dat we een Hard Rock Hotel zouden worden, viel half Amsterdam over ons heen. We hebben Amsterdammers er echt van moeten overtuigen dat we geen Disney-ficatie zijn met neonkleuren en schreeuwerige gitaren. We hebben het hotel juist heel mooi en subtiel ingericht en de stijl van voor de jaren 70 in ere hersteld. De marmeren trap is terug, de marmeren zuilen weer tevoorschijn gehaald vanachter het stucwerk. De lobby is mooier dan hij ooit is geweest. Dat zien de Amsterdammers nu ook. De Entree Award is echt een beloning: het bevestigt dat we bereikt hebben waar wij al sinds 2019 zo in geloven.”
Bron: ABN Amro

Abonneren
Vacatures
- Sales Manager Benelux & Export | Mobitec
- SEA Marketeer | Toppoint
- Accountmanager | Toppoint
- Commercieel medewerk(st)er Binnendienst | The Mosaic Factory
- Accountmanager met passie voor vloeren regio Midden/Oost Nederland | INTR.
- Accountmanager raamdecoratie regio Noord-Oost Nederland | INTR.
- Accountmanager raamdecoratie regio Zuid Nederland | INTR.
- Commerciële medewerker buitendienst regio Zuid | Interstil
- Ervaren meubelbezorger met handige handjes | Prummel
- Client Services Specialist | Studio Piet Boon
Top 5 - gisteren
- Duitse woonwinkel laat Nederlandse groothandel zitten met rekening van 300.000 euro
- Daily Trade Fair verwelkomt 8 nieuwe exposanten
- 'Voor retailers is het belangrijk om op de onzekere vooruitzichten in te spelen door minder voorraden in te kopen'
- Officiële opening Spoormakers Interieur
- Meubelwinkels en bouwmarkten trekken richting het centrum
Top 5 - afgelopen week
- Containerschip 123 dagen onderweg van China naar Rotterdam: een nieuw record
- Rechtbank verklaart Ben Demmers Design failliet
- 'Tarieven zeecontainers dalen weer, maar nog steeds veel hoger dan vorig jaar'
- Revor Group komt winkeliers tegemoet
- Groothandel INTR. gaat zich verder specialiseren in verschillende hoofdgroepen
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Hard Rock Hotel wint Entree Award
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-05-18 "Wil laten zien dat het niet allemaal over the top, nieuw en matching hoeft te zijn"
- 2022-05-18 Voortman Meubelen richt indoorspeeltuin voor volwassenen in
- 2022-05-17 Rivièra Maison styled Urban City Retreat
- 2022-05-16 Interieur van Jeroen Speksnijder te zien in tv-programma Binnenstebuiten
- 2022-05-16 Binnenkijken in het artistieke interieur van Jun in Duitsland
- 2022-05-13 Nidum en Ovum in monumentale Arsenaal
- 2022-05-13 Dit is het nieuwe liefdesnest van €55 miljoen van Adele en Rich Paul
- 2022-05-11 Festival Interieur in samenwerking met Cosentino
- 2022-05-11 Zo woont kokgoeroe Herman den Blijker
- 2022-05-10 'BMW Businesslounge in AZ stadion krijgt wow-effect'
- 2022-05-06 Wonen in een Aston Martin showroom? Dat kan!
- 2022-05-05 Tachtigjarige Nol verkoopt zijn Engelse droomvilla
- 2022-05-04 Bram Vromans maakt na zes jaar overstap binnen interieurwereld
- 2022-05-03 Hier woont Oscar-winnaar Will Smith
- 2022-05-02 Hard Rock Hotel wint Entree Award
- 2022-04-29 Man bouwt 12 meter lange tunnel in tuin om niet nat te worden...
- 2022-04-28 'Nieuwe naam Studio Clement: ruimere focus'
- 2022-04-26 'Dit zijn de meest opmerkelijke huizen op Funda'
- 2022-04-25 'Antwerpen is walhalla voor interieurliefhebbers'
- 2022-04-25 Memphis Depay koopt strandhuis