Zimmer+Rohde presenteerde tijdens de ETC Design Experience een opvallende nieuwkomer in de stoffencollectie: Splendid Mohair. Volgens woordvoerder Randolf van Kuik is deze gemaakt van de vacht van de angorageit. Een ras dat afkomstig is uit de vallei Angora op de Centraal Anatolische Hoogvlakte in Turkije. Deze wolproducerende geit is wereldwijd bekend. De wol staat bekend als mohair. Vandaar de naam Spledid Mohair.
Angora geitenhaar is volgens ingewijden een van de meest kostbare en tegelijkertijd duurzame materialen waarvan je een veloursstof kunt weven. De kostbare wol heeft nog andere bijzondere eigenschappen: Mohair is extreem fijn en zijdeachtig, licht en duurzaam, kreukvrij, waterafstotend en tegelijkertijd vochtabsorberend. Het verkoelt in de zomer en verwarmt in de winter.

Net als bij zijde of linnen weerspiegelt dit natuurlijke materiaal kleuren op een heel bijzondere manier. Elke individuele tint ontwikkelt zijn eigen diepte en dimensie. Niet voor niets laat Zimmer+Rohde weten dat de collectie Splendid Mohair "je zal betoveren met een buitengewoon kleurenpalet, van elegant en ingetogen tot intens lichtgevend."
Het is maar dat je het weet...
Meer informatie:
Zimmer+Rohde
Randolf van Kuik
+31 6 54 73 07 46
[email protected]
www.zimmer-rohde.nl