Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Volgend jaar lancering van direct-to-consumerkanaal

Interieurmerk komt met eigen webwinkel

Vandaag de dag heeft het interieurmerk, met haar roots in Zaandam, nog geen direct-to-consumerkanaal, maar daar zal binnen de kortste keren verandering in komen. Zo opent Zuiver volgend jaar haar eigen webshop. “Dat is uiteindelijk voor alle merken de richting”, zegt managing director Pieter Hogenhout in een uitgebreid interview met RetailTrends, waarin onder andere de plannen en ambities van Zuiver en de zustermerken besproken worden.



Momenteel heeft alleen zusterbedrijf Bold Monkey een direct-to-consumerkanaal. Hogenhout zegt klanten via zoveel mogelijk kanalen te willen bedienen. Een eigen webwinkel is daarbij onmisbaar. “Het is eigenlijk vreemd om klanten op je website volop inspiratie te bieden, maar dan naar een andere site te moeten sturen als ze direct iets willen kopen.”

Fysieke brandstores staan op korte termijn niet op de planning. Hogenhout is blij met de samenwerking met de dealers. Bovendien wijst hij erop dat Zuiver shop-in-shops met eigen personeel heeft bij alle vestigingen van Loods 5. “Op die manier krijgen we directe feedback van consumenten."

Lees hier het gele interview (premium) met RetailTrends

Publicatiedatum: