Uit de ruim tweehonderd inzendingen voor de behang-ontwerpwedstrijd van Stylink zijn drie winnende ontwerpen gekozen. Eén romantisch, verhalend ontwerp, één veelzijdig toe te passen crafty dessin en één waarvoor de term bold geometry is uitgevonden.
Gedeelde 2e plaats: Waterland Green van Lilian van Veen
Lilian van Veen van LIVMOOR wint een gedeelde tweede plaats met haar ontwerp Waterland Green. "Een ontwerp dat een verhaal oproept, in sublieme kleuren en met een prachtige tactiliteit", aldus het juryrapport. Het komt het best tot zijn recht op een behangpapier met relief, zoals de IJM704 uit de Canon-collectie. Voor Waterland Green fotografeerde Lilian van Veen waterlelies in een bosrijke omgeving, waarbij de bomen zich spiegelen in het wateroppervlak. "Het ontwerp past goed in een minimalistisch interieur; door de kleurstelling ontstaat ook een wat Mediterrane sfeer", aldus Lilian.
Gedeelde 2e plaats: Skoura van Mina Abouzahra
Designer en meubelmaker Mina Abouzahra deelt met haar ontwerp 'Skoura' de tweede plaats in de ontwerpwedstrijd. "Wow", staat er in het juryrapport. "Prachtig in zijn eenvoud, mooi van kleur en fascinerend door de schijnbaar willekeurige compositie." Product en Interieur- ontwerpster Mina Abouzahra groeide op in twee werelden: Marokko en Nederland. In haar benadering van interieur- en productontwerp komen culturen, materialen, kleuren, het moderne en het traditionele samen. Dat zie je ook terug in haar ontwerp Skoura. De inspiratiebron - het rurale plaatsje Skoura in het zuiden van Marokko, bekend van zijn vele palmen en bruin-rozige grond - vertaalde Mina naar een abstract dessin waarin crafty en modern samenvallen. Dat maakt het Skoura behang veelzijdig: het past in moderne, minimalistische en bohemian interieurs, maar zal zeker ook tot zijn recht komen in hotels of andere commerciële ruimten.
Eerste plaats: Deco Intenso van Doreen van den Broek - Quick Brown Fox
Met Deco Intenso (een volmaakte naam voor dit krachtige dessin) wint Doreen van den Broek de eerste plaats in de behang-ontwerpwedstrijd. "Bold geometry in heerlijke kleuren", leest het juryrapport. "Het verwijst zowel naar de jaren tachtig als naar de art-decostijl van honderd jaar geleden, en past ook nog eens perfect in een hedendaags interieur." In haar ontwerp combineert Doreen invloeden van Art Deco met het kleurgebruik in India en Marrakech.
Meer informatie:
Stylink
www.stylink.nl