Wekelijks kijkt nieuwsblad de Tubantia achter de schermen bij een bedrijf, evenement of instantie waar de regio trots op mag zijn. Deze week is dat Lienesch uit Haaksbergen.
Enschedeër Bennie Lienesch werkte al jaren in de textiel toen hij in 2001 in Haaksbergen met zijn eigen bedrijf begon. Met vijf medewerkers en drie machines specialiseerde hij zich in het plisseren van stoffen. Die zigzagvouwen maakt de stof bij uitstek geschikt voor compacte gordijnen. Opgevouwen nemen ze immers nauwelijks plaats in. Dat was ideaal voor bijvoorbeeld caravans en daar lag in het begin dan ook de voornaamste afzetmarkt.
Maar Lienesch zag nog meer mogelijkheden. In 2006 kwam het bedrijf met de eerste eigen collectie stoffen en dat gaf de verkoop een impuls. In 2010 volgde uitbreiding van de collectie met ‘gewone’ rolgordijnen en verticale lamellen, waardoor het bedrijf inmiddels alle soorten raamdecoratie kan bieden.
Lees hier het complete artikel.