Onlangs is bekend geworden dat de Europese Unie per direct een aanzienlijke verhoging doorvoert van de importheffing van aluminium, geleverd vanuit China aan de Europese markt. Het gaat hierbij om heffingen van 35 – 48%. Dit is gedaan om de Europese markt te beschermen tegen dumpprijzen vanuit China en het bevorderen eerlijke concurrentie.
Deze regelgeving wordt opgelegd en heeft dus direct invloed op iedere bedrijfsvoering die gericht is op het laten produceren en verwerken van aluminiumproducten in China.
Voor gordijnrailsproducent van Goelst is hier geen sprake van. "Bij Goelst zijn we altijd al trots op het feit dat wij lokaal produceren. Dit geldt niet alleen voor de componenten, welke wij in eigen huis in Ede produceren. Maar zeker ook voor onze rails. Niet alleen is dit natuurlijk goed voor onze carbon footprint. Maar in dit geval wordt Goelst ook niet door deze maatregel getroffen.
Onze ontwikkelingen omtrent de aangekondigde inbouw en -stucrail, of de ingebouwde elektrische rail gaan dan ook onverminderd door. We kunnen niet wachten om deze straks vol trots te introduceren. Deze verhoging van de importheffing hoeven wij dan ook niet door te rekenen in onze prijzen."
Meer informatie:
Van Goelst
www.goelst.nl