In Bierbeek kan Johan Ons (ONS Tuinarchitectuur) tevreden terugblikken op een project. Hij gaf een facelift aan een 20 jaar oude tuin, inclusief gigantische zwemvijver. Midden in het water kunnen de bewoners in een zitkuil vanuit hun luie stoel uitkijken over het wateroppervlak. Een Camargue terrasoverkapping zorgt op die open plek toch voor de nodige beschutting tegen zon, wind en regen.
Johan Ons: “Het was de specifieke wens van de eigenaars om vanuit hun terrasstoel op ooghoogte te kunnen genieten van het wateroppervlak van de zwemvijver rondom hen. En dus voorzagen we bij het totaalontwerp van hun tuin een zitkuil met terras midden in het water, waarbij ramen in de wanden hen bovendien zelfs een blik gunnen onder het waterniveau."
Hoewel dit terras midden het water niet het hoofdterras bij de woning is, is dit toch de plek waar de bewoners het meest vertoeven. Zelfs heel vroeg ’s morgens, om er de vissen te voederen, maar even goed om er tot rust te komen midden de vijver of net in het centrum van de actie te staan met zwemmende of roeiende familieleden en buren in of op het water rond hen. Enige nadeel is dat de zon er vrij spel heeft, want schaduw is er niet meteen in de buurt. En dus kwam bij het ontwerp van de nieuwe tuin de Camargue terrasoverkapping in het vizier.
“De Camargue was eigenlijk het eerste waar we allebei aan dachten om dit magische plekje toch de ideale beschutting te kunnen geven”, verklaart Johan Ons de keuze voor het topproduct uit het Outdoor Living assortiment van Renson. “Het lamellendak kan je openen of sluiten naargelang de hoeveelheid zon of schaduw die je wil. Maar het gaat verder dan dat. Want zelfs bij een plotse zomerse regenbui, sluit je gewoon de lamellen en kan je toch op het terras blijven zitten. Om er ook beschut en geborgen te zitten wanneer de wind opsteekt, werden hier optioneel screens in de zijwanden geïntegreerd. Door die te sluiten maak je er een gezellige cocon van, zonder wind als spelbreker. Het maakt dat de eigenaars op zomeravonden langer maar net zo goed ook in het tussenseizoen nog heel wat van hun favoriete plekje ‘in de vijver’ zullen kunnen genieten, zelfs met licht en geluid die eveneens mee in de terrasoverkapping ingewerkt zijn.”
Johan Ons kijkt heel tevreden terug op dit project. Niet alleen omdat hij in de Camargue een heel degelijke en duurzame terrasoverkapping ziet. Maar ook en vooral omdat die volgens hem perfect geïntegreerd is in het totaalproject. “Dat die de rest van het tuinontwerp niet stoort, is vooral te danken aan de openheid van de structuur, en aan de lichte kleur. Dankzij de uitgebreide kleurkeuze kan je zowel kiezen voor een rustig, neutraal zwart als voor het RAL-kleur van het buitenschrijnwerk van de woning. Van zodra ook alle beplanting hier helemaal volgroeid zal zijn, wordt dit pas een echte oase van rust”, besluit hij.
Meer informatie:
Renson
www.renson.eu
Abonneren
Vacatures
- Zelfstandig Agent - Mirrors and More
- Verkoopmedewerker | Weyts Interieuradvies
- Teamleider Verkoop | Woonboulevard Poortvliet
- Marketing & Sales medewerker | Pot & Vaas
- Vacature Verkoper Buitendienst | Henzo
- Sales Manager Benelux & Export | Mobitec
- SEA Marketeer | Toppoint
- Accountmanager | Toppoint
- Commercieel medewerk(st)er Binnendienst | The Mosaic Factory
- Accountmanager met passie voor vloeren regio Midden/Oost Nederland | INTR.
Top 5 - gisteren
- Medewerker sanitairzaak drukt meer dan 100.000 euro van werkgever achterover
- ''Je bent snel geneigd mee te gaan met de trends, maar wij geloven in onze eigen DNA''
- Indringende strijd van kleine familiebedrijven
- Beddenmerk laat verkoop over aan groothandel
- Ten Broeke Meubelen houdt showroom-evenement
Top 5 - afgelopen week
- John van den Broek en Margot Romeijn van Maxfurn: "Die geslotenheid van toen past helemaal niet bij onze persoonlijkheden"
- Nieuwe salesdirecteur Steen Elgaard van Rivièra Maison: "Ik weet hoe je als interieurmerk een plaats verovert"
- Caroline van Velze van Zuiver Group: "Dit is de tijd dat je écht moet ondernemen"
- Nederlandse beddenfabrikant sluit miljoenendeal met retailgigant
- Maersk-topman Skou voorspelt: 'Vanaf augustus gaan de vrachttarieven sterker dalen'
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Renson biedt schaduwplaats op ongewone locatie
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-06-27 Ongeveer 10% van exposanten spoga+gafa afkomstig uit Benelux
- 2022-06-27 'Over twee jaar eerste tuinmeubels gemaakt van bamboe uit Europa'
- 2022-06-23 Deze bedrijven wonnen tuinprijzen op spoga+gafa
- 2022-06-22 spoga+gafa 2022 trekt 25.000 bezoekers uit 112 landen
- 2022-06-20 Outdoor Lifestyle biedt ook totaalconcepten in afgesloten veranda's
- 2022-06-17 Studio Piet Boon presenteert een vloeiende overgang tussen binnen- en buitenleven
- 2022-06-14 Pinterest deelt 6 outdoor designtrends gebaseerd op zoekopdrachten van pinners
- 2022-06-07 Ethimo presenteert Sling chair voor zowel binnen als voor buiten
- 2022-06-03 Mathias de Ferm ontwerpt ligbed voor Vlaamse meubelproducent
- 2022-06-02 Nieuw initiatief Weved gaat samenwerking aan met Re-gained en Studio Floris Schoonderbeek
- 2022-06-02 Hartman schaalt productie kunststof in Losser op
- 2022-06-01 Boete van 164.500 euro voor sluikreclame
- 2022-05-31 DOT: directheid en eenvoud van leestekensymbool wordt concept voor nieuwe buitenoplossing
- 2022-05-30 Creeer een veilige tuin voor je kinderen
- 2022-05-24 Zeven redenen om je was buiten te drogen
- 2022-05-23 Vondom ziet outdoorcollectie Pixel groeien
- 2022-05-23 Sheppard intensiveert samenwerking met Sunbrella
- 2022-05-20 'Eindeloze combinaties mogelijk met groene plantenwand van Pottery Pots'
- 2022-05-19 Sheppard brengt indoor comfort naar buiten
- 2022-05-18 ‘Het foute, Belgische klimaat is reden van succes’